Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmondjam neki vagy tűrjek...

Elmondjam neki vagy tűrjek ameddig el nem költözök itthonról?

Figyelt kérdés

Tehát apámmal nagyon megromlott a kapcsolatunk. Ezt ő is észlelte, bár akárhányszor ilyeneket kérdez hogy szeretsz...? én azt mondom , hogy igen. mi mást is mondhatnék..nagyon agresszív ember és ha megtudná hogy egyel talán nem csípem nem tudom hogyan reagálna.

egyszerűen a természete nem tetszik, nem szeretem ha a közelembe van, ezért is minél hamarabb el akarok otthonról költözni.(valamint keresztény az egész familia,de én nem szeretném ezt a vallást folytatni, ezért a mormon vallásra át szeretnék menni, ezzel sem merek neki előállni..sok büntetést kaptam azért is mert nem mentem el valamikor szentmisére, ja és ha van tapasztalatod a mormon vallást illetően légyszí azt is írd le köszönöm♥)



#rossz kapcsolat #mormon vallás #apámat gyűlölöm #el akarok itthonról menni #nem bírom elviselni apámat
2013. febr. 19. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Vallásos embernek te magyarázhatsz, amit csak akarsz. Mindenre tud szentenciát, saját demagógiájából magyarázatot. Nagyon jól fel van ez építve. Mindenesetre érdekelne, hogy az egyik vallásból menekülnél egy másikba , amit ráadásul nem is ismersz?

Én azt javasolnám, hogy türjél egyelőre, mint a hithű mormonok.

2013. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Miert epp a mormont vallasztottad amikor nem is ismered?Ezek az emberek nagyon prüdök,sok csaladjuk,fel napokat a templonba ülnek,meg sorolhatnam,talalsz roluk sokat a neten.Nekem valami szekta felesegnek rejlik.Majd ha eljön az idö,elköltözöl otthonrol,es szabad leszel.Szerintem ezt a mormont vallast felejsd el,ha eddig sem szerettel templomba jarni,ezeknel bizony kell am.
2013. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Sztem vigyázz a mormon vallással nagyon, anyum is az volt, és akkor lépett ki amikor be szeretett volna lépni, de kiderült, hogy a havi fizetés x százalékát fell kell ajánlani az egyháznak (asszem 10%ot). Jah és ott nem divat a monogámia egy férfinak több felesége is lehet, abszolút nincs születésszabályozás, nem védekezhettek, a nők nagyon alá vannak rendelve. a gyerekek enm járhatnak rendes iskolába, otthon tanítják őket, minden nap a "paradicsomba" lévő életre készítik fel őket. tényleg egész nap bibliatanulmányozás és összejövetel van, nagyon vigyázz velük.

am miért akarnál erre a vallásra áttérni?

apuddal meg tartsd mega kellő távolságot, kezdj el melózni, nem tudom tanulsz-e vagy sem, ha igen akkor vállalhatnál diákmelót, gyűjtögess és költözz el amint tudsz!

remélem segíthettem, ha van még kérdésed írj!

2013. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Elég érdekes dolgokat dobáltak itt össze a mormonokról. Kár, hogy a fele sem igaz. Miért szeretnél át térni a mormon vallásra? A mormon is keresztény vallás. Miért látod jobbnak, mint azt, amit a családod képvisel? A mormonoknál az egyik legfontosabb a család. És miért nem szereted apukádat? A mormon vallásban is fontos a szülők szeretete. És természetesen a vasárnap tisztelete is. Minden vasárnap istentisztelet van, majd vasárnapi iskola, majd papsági/segitőegyleti gyűlés :) Szóval mormonként is kéne járnod :D Én mormon vagyok, szivesen válaszolok a kérdéseidre, akár itt, akár privátban. De előbb kiváncsi vagyok a válaszaidra.
2013. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kedves 4-es, a 3-as hozzászóló vagyok.

Nálunk tényleg ez volt, nem hazudnék róla...

tudom hogy elméletben nem lehet különbség a gyülekezetek között, de akkor ezek szerint mégis lehetséges.

nekem ezek voltak a tapasztalataim, nem akarok senkit sem megsérteni, csak a véleményemet írtam le. :)

2013. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért csak más egy amerikai mormon, mint egy magyar mormon. Ez valahogy úgy lehet, mint a magyar muzulmánoknál, akik a téli tüzelőért lettek hithű muzulmánok. De Allah ezt is jegyzi magának. Jut eszembe, ki a mormonok fő istensége?
2013. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ismerőseim is mormonok. meghívtak egyszer, hogy nézzek meg valami éneklésüket egy mise keretében. Ott sokkal kedvesebbek voltak és egyszerre szimpatikusabbak az emberek, a keresztény misén egy sem szól hozzám,egymáshoz.A mise utáni programokon is ott maradtam nem is tudom már hogy hívták azthiszem vasárnapi tanóra meg valami olyan hogy csak lányok voltak és beszélgettünk.Nagyon jól éreztem magam itt,Tudom hogy itt is kell misére járni, de itt szívesen járok. Viszont az nem tetszik, hogy nincsen születés szabályozás,ezt eddig nem tudtam.Adót meg nem kérnek a mormonok, ezt biztosan tudom.És nem szekta. Apámmal meg azért nem vagyok jóba, mert nem tetszik a viselkedése, az ahogyan bánik velünk,a gyerekeivel és anyámmal.Valamit arról áradozik, hogy mennyit dolgozik, mikor mást nem csinál csak az ágyban eszi a reggelit, ebédet,vacsorát és közben Tv-t néz,alszik.És nekünk kell megcsinálni neki az összes kaját.. mert szegény anyánk meg dolgozik egész nap ide-oda futkoz ő helyette is.

Köszönöm a válaszokat, meg gondolom még, hogy hova megyek..

2013. febr. 23. 08:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze más a magyar mormon mint az amerikai, nálunk amcsik voltak akik térítettek, de asszem magyar egyházba kellett volna belépnünk. De már régen volt úgy 15 éve azóta lehet változott.

De azért gondolkozz el rajta, apuddal meg talán azt kellene csinálni, hogy nem szolgáljátok ki. De persze segítetek anyudnak, de pl nem főztök neki mindig, mondjátok azt például, hogy van a hűtőben kaja, vagy kisütni való hús stb... és hátha egy idő után "önállóbb" lesz.

Hajrá!

(3as voltam)

2013. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4es válaszoló vagyok. :)

Szóval, én mormon vagyok:) Nincs több feleségem. Nem is tervezem, hogy több lesz. És senki sem akarja azt:) A havi 10% tényleg valós dolog. Ezt a pénzt Istennek ajánljuk, és úgy hívják, hogy tized. Elég rég óta létezik. Talán az egyik legigazságosabb "adó", mert nem egységet kell fizetni, csak százalékot. De erre sem kényszerít senki. Nem hallottam még olyan mormonról, aki nem "rendes" iskolába járt volna. Sőt! A tanulás fontos szerepet játszik az életben. Csak a világi dolgok tanulása mellett fontos a lelki dolgok tanulása is. Az egész napos bibliatanulmányozás sincs, meg összejövetelek. Maximum a misszionáriusoknál, akik másfél vagy két évet erre a célra áldoznak az életükből, hogy másokat vezessenek Krisztushoz. Nincs szabályozva hogy lehet-e születésszabályozás. Egyedül az abortusz nem támogatott. De érthető, egy gyereket elvetetni elég csúnya dolog...

Nincs amcsi, meg magyar mormon egyház, Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza a hivatalos elnevezés, angolul The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints. Ami más, azok esetleg szakadár csoportok, vagy nemtudom. Az egyház hivatalosan ezen a néven fut, és mindenhol ugyanazok a szabályok érvényesek.

Amúgy szerintem érdemes elgondolkodni azon, hogy lehet, hogy nem is rossz, hogy sok dolgot neked kell otthon megcsinálnod, mert legalább tanulsz belőle. Biztos, hogy oka van annak, ami körülötted történik. Ha jól érzed magad a "mormonoknál" vasárnaponként, és érzed, hogy igazak a dolgok, akkor csak bátorítalak, hogy járj vasárnaponként istentiszteletre.

2013. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket (4-es válaszoló nagyon sokat segített).

Most sokkal többet tudok a mormonokról.És ezek nem rossz dolgok amik ott történnek.Még az a kérdésem, hogy az náluk szabály-e hogy nem szabad semmilyen jellegű szert rakni a hajra (sampon,tusfürdő,hajzselé)?Mert mikor náluk voltam,egyszer be kellett zselézni a hajunkat és a barátnőm apukája mondta, hogy semmilyen szert nem rakhatunk a hajára.És az iga hogy náluk szigorúan tilos a dohányzás és az italozás?

Apámmal meg nem lehet azt csinálni hogy nem szolgálom ki mert elkezd üvöltözni, többször meg is ütött még mikor kisebb voltam.Olyanokat is csinál, hogy kész a kaja, megmelegítve, minden és bemegy a szobába (mert ő az ágyban eszi a reggeli,ebéd,vacsorát) és mondtam multkor hogy vigye magával a kaját és azt mondta hogy nem, mert az neki kényelmesebb, ha én beviszem neki..

2013. márc. 2. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!