Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi lesz velem jövőre? Hová...

Mi lesz velem jövőre? Hová vezethet, ha "börtön" után valakinek a teljes szabadság zúdul a nyakába?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha kicsit hosszú lesz!


Jövőre egyetemista leszek,szinte biztosan más városban,mint ahol élek.Azt is hozzá kell tenni,hogy elég kemény egyetemre készülök,sokat tanulok,de a kérdés szempontjából igazából csak a más város a lényeges.


A probléma saját magammal van meg részben a szüleimmel is:szüleimmel nem mondhatnám,hogy olyan égbekiáltóan rossz viszonyom lenne,anyagilag úgymond mindent megkaptam tőlük,kifizetik a különóráimat,nem szenvedek hiányt semmiben,ezért nagyon hálás vagyok nekik.

DE most jön az érem másik oldala.


Az anyagiak nem minden.Lelkileg nem vagyok teljesen rendben és szerintem ez az ő hibájuk (is).Azzal fognak,hogy mindent megadnak/megadtak nekem,ezért úgymond mindenben köteles vagyok engedelmeskedni nekik,ha kicsit is más véleményen vagyok,akkor az a válasz,hogy miért kötekedsz,mikor mindent megkapsz?


Nem engednek el sehová,nincsenek barátaim,nagyon zárkózott vagyok,kisebbségi komlexus-depresszió kombóval,ami régebben súlyosabb volt,nem kezelt orvos soha,pedig szerintem kellene.


Elég asszociális is vagyok,nem ismerem az embereket,félek,ha jövőre rámzúdul a nagy szabadság szülők nélkül,nem vesztes el a kontrollt,mivelhogy nem ismerem a határaimat.És érzem,hogy valami próbál "kitörni" belőlem,hogy egyszer én is szeretnék bulizni és végre egyszer valamit úgy csinálni,ahogy szeretnék.


De ott a másik,ha mindent megadnak nekem,akkor van jogom ez ellen így fellázzadni? Hallottam egy olyan esetről,a sulimban volt egy hasonlóan nevelt emberke,mint én.Egyetemista lett,túllőtt a célon,mert hirtelen zúdult rá a függetlenség és a végén meghalt valahogy nagyon fiatalon...


Szerintetek? Félek! Mit lehetne tenni?


Légyszíves csak normális válaszokat adjatok!


2013. márc. 2. 11:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem tartom magamat butának,csak naivnak.

Nem látom az emberek rossz oldalát.

2013. márc. 2. 11:38
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem kell tenned, csak húzd meg magad, és foglalkozz az egyetemmel. Ne foglalkozz mással, csak amiért ott vagy.
2013. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű rengeteg csábitás lesz pasik bulik pia és még drog is. Szerintem nagyon tisztában vagy a rád leselkedő veszélyekkel és valóban egyáltalán nem vagy rá felkészülve. Mondanám hogy keresd fel az uj helyen a családsegitőt vagy egyéb helyett de ott elég nagy számban dilettáns megélhetési emberek vannak aki jó esélyel elküldenek azzal hogy majd akkor gyere vissza ha már drogos vagy. Találni kellene valami olyan szervezetet akiknek valóban céljuk a megelőzés és nem csak mondják. Jelen esetben egy könnyű célpontha vagy mindennek. Érdemes lenne felkészülni ezekre s megismerni olvasmány szinten ezeknek a veszélyeknek a hatásmechanizmusát, s célzottan olyan emberek társaságát keresni akik elutasitják mindezeket. Lehet járni pl. szinházba is drogozás helyett. Viszont könnyen azzá válhatsz akik közé keveredsz. Olvastam olyan statisztikákat ami szerint messze nem a szülök "döntik" el milyen lesz egy gyerek hanem a "barátai". Utóbbit viszont meg lehet válogatni.
2013. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez döntés kérdése, a te döntésed. Végig kell gondolnod,hogy mi az, ami fontos, és azzal foglalkozni. Minden egyéb csak a fennmaradó időben.

Például ha tudod, hogy hétfőn zh-t írtok, akkor szombat este azt kell mondani magadnak, hogy ma itthon maradok és tanulok ahelyett, hogy elmennék bulizni és úgy szétcsapnám magam, hogy másnap a létezés is fájjon.

De ha nincs semmi fontosabb dolgod, akkor teljesen nyugodtan elmehetsz a többiekkel és ha úgy tetszik, szét is csaphatod magad úgy, hogy rámenjen a vasárnapod, hiszen ráérsz.


Ha ezt így előre el tudod dönteni, akkor nem lesz semmi gond, életed is lesz és tanulmányaid is.

2013. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Beszélj a szüleiddel, hogy enyhítsenek a bezártságodon, és hagyjanak elmenni néha buliba, vagy valamilyen közösségbe, hogy addig is szokd az életet. Ha meg orvosra van szükséged, keresd meg az iskolaorvost a problémáddal.
2013. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a halál oka lehet a függetlenség.
2013. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mostohatesóm kicsit hasonló eset volt mint most te.


az apja nevelte, lányként nem igazán tudta vele megbeszélni a dolgait, nem volt neki semmilyen anyapótléka, az édesanyja nagyon korán meghalt.

elköltözött az apjától a gimi után, és belevetette magát az életbe. nem lett komolyabb következménye, de elég sokat iszik a mai napig, és olyan kegyetlenül el van hízva, hogy a tablóképéról nem ismerné fel a többség... sajnálom őt, hiszen az apja nevelésének áldozata. nem tudta jól felhasználni a szabadságát, az egyetemet is félbehagyta, minimálbérért melózik. kapott az apjától egy lakást, ott meg hegyekben áll a gané. mivel gyerekkorában nem azért takarított mert a saját belső igény diktálta, hanem mert félt az atyai pofontól.


szóval ami fontos: ne bízz meg senkiben feltétel nélkül, ne a bulizás legyen az életed központja, tudj nemet mondani, tanulj meg mérlegelni mi a fontos a jövődhöz vezető úton.


a lelki bajaiddal menj szakemberhez, és még a nyáron próbáld megoldani őket, hogy az új életedet felkészülten kezdd.


ne félj semmitől, de tényleg nagyon vigyázz az emberekkel, nem mindenki akar neked jót, még ha először úgy is tűnik. intelligens, értelmes arcokkal barátkozz, akiknek az első a tanulás, de azért van társasági életük. az egyetemen nem az ivászat a legjobb dolog, lehet menni tanulmányi versenyre, OTDK-zni, szakmai gyakorlatozni. na, ha ezekre koncentrálsz, akkor könnyebben bejutsz majd jó munkahelyre, ami gondolom neked is fontos.


a haverokkal mehetsz majd túrázni, bringázni, koncertekre, szakestre, koleszos sportnapra :)


hidd el, jól fogod magad érezni, csak a megfelelő emberekkel kell hozzá barátkozni :)


ja, és ne lázadj a szüleid ellen, csak szép lassan válj le róluk. tanulj jól, h büszkék lehessenek rád, és ki tudja, ha olyan jó anyagi helyzetben vagytok, talán a jó diplomáért cserébe egy lakással is megjutalmaznak :)

2013. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki pontozott le kit? És miért kell ilyen csúnyákat írni? Komplexusos vagy?
2013. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem az első két év az egyetemen nehéz volt, mert a mi szakunkon akkor buktatnak főleg. Én még kredit rendszer előtt jártam egyetemre. Nekünk Szegeden még rendes órarendünk volt, kötelező órákkal egyedül a gyakorlati órákat lehetett szabadon választani, azokat több tanár is meghirdette. Szóval az első két évben év közben nem igazán volt időm bulizni, harmadikban jártam el inkább meg negyedikben, de ötödikben szintén ott volt a hajtás. Az egyetemen is klikkesednek az emberek, próbálj egy csoporthoz tartozni, nem lesz nehéz találni egyet... Ne a bulizósok közé menj mert nem biztos, hogy befejezed. Szóval tanulj, ismerkedj, nem lesz semmi probléma. Az emberek jó része hasonló érzésekkel meg el, de fél év alatt ez rendeződik.
2013. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!