Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél, ha kiderülne...

Te mit tennél, ha kiderülne egy családtagodról, hogy sorozatgyilkos, tömeggyilkos?

Figyelt kérdés
Mit tennél?

2013. febr. 13. 10:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Sok mindentől függ. Hogy például kiről derülne ki. Anyámról? Unokatestvéremről? És függ attól is, hogy szándékosan sorozatgyilkos, vagy beteg az elméje. Szóval ennyiből én nem tudom megmondani mit tennék.
2013. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Kerülném nagy ívben. (És persze feljelenteném névtelenül, ha még a rendőrség nem keresné, vagy nem találta volna meg.)
2013. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Feladnám azonnal.
2013. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Hívnám a rendőrséget. Előtte azért meglepődnék :)

Egyébként akár a szüleimre, akár a gyermekemre is kihívnám. Ha valaki őrült annak nem kint van a helye.

2013. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Semmit. Ha ő ettől érzi magát jól...
2013. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
És ha nem lenne időtök a rendőrséget hívni vagy elmenekülni és rátok támadna mikor éppen kdierül? KÉpesek lennétek megölni vagy inkább hagynátok hogy titeket öljön meg a családtagotok?
2013. febr. 13. 10:58
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

A sorozatgyilkos szót jellemzően bűnözőkre használják, akik anyagi okokból vagy beteges hajlamból gyilkolnak. Az ilyeneket minden társadalom elítéli és megveti, tőlem sem kapnának semmilyen együttérzést.


Az érdekes az, hogy sokszor teljesen egészséges lelkületű, kiegyensúlyozott családi életet élő emberek válnak fegyveres konfliktusokban tömeggyilkossá, akik tényleg csak fanatikus hittel hazájukat akarják szolgálni.


Sokszor egyéni megítélése függhet attól hogy mennyire hősies módon hajtják végre, illetve hogy utána az érintett háborús fél veszt-e vagy nyer. Pl. hős a győztes fél több-száz ellenséggel végző mesterlövésze, pilótája, tengeralattjárósa, a vesztesnél ugyanez tömeggyilkos, a győztes fél koncentrációs táborának parancsnoka, vagy egy halálosztó drónt több ezer kilométerről vezérlő operátort már a győztes közvéleménye sem tekint hősnek, de még azért tömeggyilkosnak sem.

2013. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én most nem katonai tömeggyilkosságra értem, mert az elfogadom, hogy ha az ellenség támad, akkor az ellenséges katonákat ki kell nyírni, hogy nehogy megállják az országot! De egy országon belül saját ártatlan honfitárait öldökli, az már más dolog!
2013. febr. 13. 11:02
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Akárki lenne, feladnám. Ha szeretem, mondjuk a társam, mellette maradok, mert ez csak az én életemet befolyásolja. De mások életét nem kockáztathatom a szeretetem miatt! Ezért feladnám. Ha megtámadna, igyekeznék leszerelni, nem megölni, hisz fontos nekem. De úgy érzem, hogy akármennyire is szereti az ember a családtagját, van egy pont, amin túl ez kevés. Nem kell elhagyni, lehet látogatni a sitten is, ez már egyéni kérdés, ki-mit tart helyesnek. De a társadalomra veszélyes embernek nincs helye szabadon!
2013. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Feladnám, mert nem lennék képes szemet hunyni felette, mivel tudom, hogy megengedhetetlen, hogy ilyet tegyen, még ha a rokonom is.

Ha nekem támadna és meg akarna ölni, akkor képes lennék én is megölni őt. Ha az ember élete a tét, akkor sok dologra képessé válik, még arra is, amiről soha nem is gondolná.

2013. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!