Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetűeka következő...

Milyen eredetűeka következő vezetéknevek?

Figyelt kérdés
Ágoston, Tarkó, Győri, Nagy, Cseke.
2013. márc. 5. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Győri az győri :)
2013. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
úúköszi. -.- de okos vagy. :DDD
2013. márc. 5. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Magyar nevek. Paraszti, földműves réteg.
2013. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mind magyar eredetre utal. Az Ágoston és a Cseke apanévi eredetű, tehát a felmenő személynevéből lett valamikor családnév. A Nagy életkorra vagy magasságra utal. A Győri lakosnév (esetleg még a Cseke is lehet az, hiszen létezik ilyen település a felvidéken). A Tarkót passzolom.


Ezekből a családnevekből nem lehet eldönteni, hogy a társadalom melyik rétegéhez tartoztak, ezt az előttem posztolónak írom! Ugyanis nagyon sok nemes volt Nagy, Ágoston, Tóth, Horváth, stb. - [link] -nevezetű... Szóval az már nekem gyanús, ha valaki így a hasára csapva mondja meg, hogy ki micsoda volt, miközben nem tudhatja pontosan, hogy miről is alkot véleményt.

2013. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. köszi :)
2013. márc. 8. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Dél-Borsodban rengeteg ilyen családnevű ember van. A Győry pl. személyesen is érint. Nem volt egyik sem nemes a fentiek közül, de könnyen meg lehet, hogy akad egy-kettő a kérdező családjában. Azonban nem árt észben tartani, hogy a lakosság 80-90%-a jobbágysorban volt, mikor a neveket összeírták, ha meg valaki nemesi sarj arról azért lehet tudni. Ha már az okostojás hozzászóló így leoltott az előbb.
2013. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Okostojás vagyok, mert reflektáltam a pontatlan bejegyzésedre. Így kell emelt fővel reagálni a kritikára, ez olyan magyaros! Nem a statisztika határozza meg, hogy valakinek a családja milyen származású vagy melyik népréteghez tartozik... Anyai nagyapám és nagyanyám ágán a 5. generációtól a XVI. század közepéig vannak nemesek a családfámban. Erre úgy derült fény, hogy saját magam néztem utána, szóval a nagyszüleimnek nem feltétlenül kellett tudnia - ahogy nem is tudták, hogy az ő dédszüleik kicsodák, micsodák voltak.
2013. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kritika és a kioktatás között azért van egy "nüansznyi" különbség. Azért, mert te Alsó- és Felsőpusztagöröngyösi Nemes és Nemzetes Horváth Arisztidig vissza tudod vezetni a családfádat, azért még nem kell ekézni a "csak" iparosokat, bányászokat és gazdálkodó felmenőkkel rendelkező kommentelőket, Tekintetes uram!
2013. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Írtál valamit, ami szerinted úgy van, ahogy... - jött rá a válaszom, hogy szerintem meg ezt konkrétan nem tudhatod. Valótlan írtam? Nem felel meg a valóságnak? Én írtam le kerek perec, hogy ez "Paraszti, földműves réteg"?? Mitől az, mert te írod? Most tényleg a részigazságod mellett érvelsz?

2. Példát hoztam arra, hogy nem feltétlenül kell tudnia a családnak, hogy kik voltak az ősök 4-5. generációval korábban, te meg ebből azt kanyarítod ki, hogy én lenézem az alacsonyabb népréteghez tartozókat, ekézem az iparosokat, stb. Melyik mondatom utal arra, hogy én bárkit is lenéznék? Nyilván a másik ágamon meg a nem nemesi felmenők vannak túlsúlyban, de az a példám szempontjából nem túl érdekes. Itt vagyok rá az élő példa, hogy nem meglepő módon ilyen is lehetséges, hogy kutatás útján derülnek ki a dolgok... Egyébként meg honnan tudod, hogy ki mire emlékszik, ha nálatok pl. ilyen ág nincsen? Persze, tudom én, hogy mindenki annyit képes feldolgozni a látott, hallott, olvasott információkból, amennyit befogad az agya, de ne kelljen már átmennem szájbarágósba.


Értelmezd a szöveget, kicsit próbáld meg lejjebb folytani a kisebbségi érzésedet, talán akkor képes leszel objektíven megnyilvánulni.

Nézd, ha neked nem sikerül értelmezned a leírtakat, akkor tényleg hagyjuk abba. Ez már lehet kioktatás.

2013. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*fojtani
2013. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!