Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan erednek az ilyen durva...

Honnan erednek az ilyen durva vezeteknevek, mint pl. Szopos?

Figyelt kérdés
Szoposon kivul meg ismerek Marha, Suket, Geczi.. vezeteknevu emberkeket, honna az aldasbol szarmaznak az ilyen megalazo nevek?
2012. okt. 21. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Van B*zi is :D


Hát fogalmam sincs honnan ered és nagyon sajnálom a viselőit, de vigasztalja őket, hogy akinek nem égő a vezetékneve, azt a mai szülők a keresztnév megválasztásával égetik le.

2012. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak külföldi nevek amik külföldön rednes vezetéknévnekk számítanak, és megpróbálják "átmagyarosítani"
2012. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Régen a tulajdonságok, viselkedések alapján adtak ilyen neveket. Akkor még csak keresztnevek voltak, vezeték nevek nem. Így különböztették meg egymástól az azonos keresztnevűeket.
2012. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember szerencsétlen marha hisz meg lehet bármelyik nevét változtatni.Nem értem ezt a maflaságot.
2012. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Nekem Geczi volt csufoltak még az egyetemen is és megvaltoztattam 5 ezer ft volt plussz okmánypótlások kb 20 ezer igy. Gucci ra változtattam
2012. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért a névváltoztatás többe kerül.

Most elképzeltem, ahogy két dzsukelcsávó beszélget: "-Neked milyen inged van? -Giorgio Armani és neked? -Geczi" :D

2012. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mustafa33 ***** válasza:
Azért ezek keletkezéskor nem voltak ilyen durvák. A Geczi az Géczi volt, csak a tót anyakönyvezető nem tudja kiejteni a magyar é-t ezért írta röviden, de tótul nem jelent semmit. A Marha az nem állatot jelentett hanem vagyont, kincset. A Süket az tulajdonság név mint a Sánta vagy Nagy vagy Kiss. Semmi sértő. A Szopós meg csecsemő, régebben nem így mondták a homunkuluszt, hanem magyarán b↑n↓zinak.
2012. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
te Mustafa, azért szopni nemcsak a b*zik szoktak... barátnőd nem mondta? :D
2012. okt. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
engem a Rigó vezetéknévvel áldott meg a sors,elvileg a romáktól ered,de ezt kétlem,mert egy roma sem volt a családunkban :D
2012. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dragonline válasza:

''Honnan erednek az ilyen durva vezeteknevek, mint pl. Szopos?


Szoposon kivul meg ismerek Marha, Suket, Geczi.. vezeteknevu emberkeket, honna az aldasbol szarmaznak az ilyen megalazo nevek?''


Amikor név vált belőlük sok esetben az eredeti szavaknak is más volt az értelmük.

A Szopós név például úgy ragadhatott valakire hogy szopós malacokkal kereskedett, a Marha , vagyon, kincs akinek marhája volt az gazdag volt, a suket nem jelentett ''hülyét'' csak süketet és egy nagyothalló vagy süket emberre ragadt majd a leszármazottaira ...de lehet hogy csak siketfajdra vadászó vadász kapta :-)

A Géczi pedig : GÉCZ, Magyar falu Szatmár Vármegyében, földes Ura Bécsky Uraság, lakosai leginkább reformátusek, fekszik a’ Nagy Bányai járásban, Csengerhez nem meszsze.

2012. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!