Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Félek, hogy olyan apa leszek,...

Félek, hogy olyan apa leszek, mint a saját apám volt? 21f

Figyelt kérdés
Most fog megszületni az első fiam. A párommal még nem terveztük, de ha már így alakult megtartottuk:) Igazából én mindig is vágytam egy gyerek, hogy megmutassam a saját apámnak, hogy mennyivel jobb szülő leszek, mint ő. Azonban félek, hogy én is, olyan leszek. Szüleim 15 éve váltak el. "Édesapám" új családot alapított és engem ill. a húgomat semmibe vesz. Megmaradt ugyan a kapcsolat apámmal és a féltestvéreimet is jóban vagyok, de mindig megkaptam, hogy én nem 2. feleségétől születtem. Soha nem támogatott semmiben. 1x nem mondta, hogy büszke lenne rám. Szerinte főiskolára se kellett volna mennem, hanem munkába kellett volna állnom. Mióta elmúltam 18 azóta nem támogat anyagilag stb... Viszont ha azt képzeli, hogy az unokája aki hamarosan megszületik az Ő újabb gyereke, akkor nagyon mérges leszek.
2013. márc. 8. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ehhez a viselkedéshez nagyfokú arrogancia kell.

Ha te nem vagy ilyen, nem kell aggódnod, hogy olyan leszel, mint apád.

2013. márc. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez csakis rajtad múlik, ebben senki sem tud segíteni neked. Ha megszereted egyszer a kisfiadat, azt a szeretetet senki sem fogja elvenni tőled, akármilyenné válsz később. Légy büszke arra, hogy felelősségteljesen megmaradtál a lány mellett, hiszen sajnos ma sok fiatal pasi mond le a gyerekéről, mondván hogy nem kell neki. A kisfiad hálás lesz ezért. Mond el a párodnak, hogy milyen volt veled apád, ha tudja akkor beszéljétek meg, hogy ha te is kezdesz olyan lenni, térítsen észhez.

Mutasd meg apádnak, hogy az ő fontossága nélkül is megállod a helyed, és hogy te törődőbb apuka vagy, mint ő.

2013. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De miért félsz ettől? Egyetértesz apukád viselkedésével? Nem ilyen szeretnél lenni? Akkor ne legyél, ennyi a lényeg :) Szeresd a babát, és sok boldogságot kívánok hozzá :)
2013. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel elgondolkodtál már ezen a kérdésen, biztos hogy nem leszel olyan mint ő. Úgymond megvilágosodtál, ez az első lépés a tudatos neveléshez, és szerintem pont hogy jó apa leszel mert felismerted hogy foglalkoznod kell ezzel a dologgal és nem szeretnél olyan lenni mint apád. Én azt mondom folytasd így ahogyan elkezdted, nagyon jó úton haladsz!
2013. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor önálló életet kezdesz akkor is viszed magaddal (ösztönösen) azokat a dolgokat ami beléd ivódott az évek során.Fiatal korod ellenére az egy pozitívum mit szeretnél és mit nem?! Látod a különbségeket! Ismeretlenként megdicsérlek a továbbtanulásért és remélem diplomával fejezed be!!Miért is aggódnál azért ami csak ezután lesz?
2013. márc. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bízz magadban!!A gyermek vállalás nagy dolog és a párod mellet kell, hogy legyél és beszélj vele is erről.Ha te nem akarsz ilyen lenni akkor ha ilyesmi jutna eszedbe, hogy elhagyod a párod és a gyereked akkor jusson eszedbe, hogy veled ez megtörtént és, hogy ez neked mennyire fájt.És ha szereted őket nem fogsz nekik csalódást okozni.Szeresd őket és mindíg legyél melettük.Sok boldogságot és erőt kivánok neked!Menni fog ez.
2013. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

milyen apa lettél? :)


sajnos az én volt párom olyan lett mint az övé. Az apja 3 családot magamögött hagyott. Erre a fia ugyanez. Én és a fia vagyunk az elsők akit elhagyott

2014. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a legfontosabb,hogy bármit teszel a gyerekeddel,úgy tedd hogy gondold magad a helyébe,tetszene ha a te apád ezt tenné veled.Csinálna e ilyet az apád.Ha nem akkor tedd azt,ha Igen akkor az ellenkezőjét,mindennek 2 megoldása van,csak az egyik a nehezebb,a másik a könnyebb.
2015. febr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!