Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Te meddig tudod visszavezetni...

Te meddig tudod visszavezetni a családfádat a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 03:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Még az ezzel foglalkozó Családfa kutatóknak is nehéz dolguk van. Az egyházi anyakönyvekben, Levéltárakban sok a névelírás és a pontatlan adat.

A nemesi családok esetében kicsit könnyebb a helyzet.

Nekünk az 1800-as évek elejéig sikerült meglehetős pontossággal visszamenni az ősökhöz.

2013. márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Semeddig. Mondjuk nem is próbáltam, és nem is fogom.
2013. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Miért oly fontos ez?
2013. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
73%
Amíg le nem merül a GPS! :D
2013. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Amíg bizonyos körök önkényesen döntik el, hogy ki magyar és ki nem, addig igenis van jelentősége.
2013. márc. 23. 08:27
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az 1700-as évek vége, 1800-as évek eleje eddig a legtávolabbi, ameddig sikerült. Ekkoriban még olyan pontatlanul vezették az anyakönyveket, hogy lehetetlen volt egyértelmű adatokat találnom, a részletes információk hiányában sajnos két jelölt is akad az ősre, így itt véget ért ez az ág. A többivel még nem tartok itt, de nem hinném, hogy más lenne a helyzet.
2013. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az anyai rokonságom van visszavezetve 1802-ig. Az apait nem tudom.
2013. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát vissza van vezetve 1800 körülig, de üknagyszülők szinjén már van minden. Osztrák katonatiszt, betelepülő dalmát kereskedőcsalád, svábok...
2013. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Vezetgetheti akárki, akármeddig vissza!

A végén ki fog derülni, hogy a sok "igazmagyarnak" van egy csomó idegen őse! De azért mellet döngetni -az jó dolog!

2013. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyai ágon lévő családfámat 1870 ig tudtam visszavezetni, hajszál pontosan. Persze sikerült visszamennem 1850 ig is de ott már egyértelmű volt hogy vannak külföldi őseim is, van spanyol meg olasz, onnan tovább már nem sikerült semmit.

Apai ágon már ennél bonyolultabb a helyzet sajnos, ott 1900 ig bírtam visszamenni szerencsére könnyebb is volt, persze kiderült hogy az apám anyai ágon szlovák meg szerb származású, de ott visszamenve egy generációt már magyar ősök vannak, de ez már nem 100% pontos adat sajnos, utána meg még 1880 ig visszatudtam nézni van egy magyar meg egy francia, onnantól már megállt az élet, és ez csak az apám anyai ágán sikerült, apai ágán az üknagyszülőknél tovább nem jutottam mert ott volt egy névváltoztatás is és nem sikerült kideríteni mi volt a régi családnév, mert még a nagyapám sem tudja.

Anyai ágon elég sok ősöm volt katona így könnyebb volt a dolog állítólag a nagyapám talált még a régi házukban egy iratot ami az 1848-as szabadságharccal kapcsolatos és akkor volt egy ősöm aki katonaként harcolt is, de onnantól már megint nulla vagyok, és ezt nem számítottam bele mert sok a bizonytalanság, mert hallgattak erről a családban valamiért, ennél többet még nem találtunk.

Van egy féltestvérem is ő az anyai ágon 1800 ig tudta visszavezetni a családját mert az anyja nemesi családból származik így könnyebb is volt, de onnantól lejjebb már nem lehetett követni mert sehol semmi nyoma nem volt a dolgoknak.

A barátnőm is elkezdte már a családfa kutatást eddig 1860 ig mentek le és közülük is csak az ük nagyapja török származású azon az ágon nem ment lejjebb de anyai ágán eléggé le tudott menni és még várható hogy tovább fog még haladni az is lehet hogy az 1750 es évekig is akár, igaz ott már feltehető hogy nem magyar családról van szó de ez 1800 as évekig szinte biztos hogy magyar ősei vannak.

2013. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!