Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Te meddig tudod visszavezetni...

Te meddig tudod visszavezetni a családfádat a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 03:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A cigányokat bezzeg genetikailag megkülönbözteted. Ennyit rólad.
2013. márc. 30. 20:07
 22/25 DaRuf válasza:
57%

20. válaszolónak

Arra tippelek; hogy jobbik szavazó vagy; igaz magyarnak tartod magad; már volt a kezedben Árpád-sávos zászló, amire büszke is vagy; többre tartod a székely himnuszt, mint a sajátodat; zsigerből utálod a románokat, szlovákokat, zsidókat, és sorolhatnám; és ha a jobboldal hazaárulónak tüntet fel valakit, te egyből - kutya módjára - ugatni és nyáladzani kezdesz, és te is annak nevezed, csak azért mert te "magyar" vagy. Ha eltaláltam akkor mehet a zöld kéz ;) Üdv: egy "hungarofób félvér".

És hogy a kérdésre is válaszoljak, ha jól emlékszem, anyám ágáról Mária Teréziáig tudták visszavezetni, apám ágáról pedig román vért örököltem.

2013. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Na szóval ettől van már herótom, hogy megy a rasszista ugatás, amikor azonban az idegengyűlölők származására próbál valaki rávilágítani, akkor elkezdődik a maszatolás. Tudom, hogy elcsépelt, de ha valami, akkor EZ kettős mérce.
2013. márc. 31. 22:57
 24/25 anonim ***** válasza:

Én az egyik ágamat most vezettem vissza zökkenőmentesen 1682-ig.

Egy másik ágon szép esélyek vannak arra, hogy egészen 1570-ig vissza tudjak menni.


Persze a családfakutatás szerencsén és valós az is, hogy az ősök származásán, illetve azok vándorlásától, lakóhely változtatásától függ. Olyan családoknál, akik vármegyéről vármegyére vándoroltak nehéz a felkutathatóság. És akkor ne is beszéljünk a környező országokból származókkal.


Többek emlegették, hogy mennyire magyar egy család vagy sem. Én azt merném mondani, hogy szerintem nincsen olyan család, akinek a 18. századig csak magyar felmenője volt, vagy ha igen akkor nagyon nagyon kevés.

2013. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Aspartia ***** válasza:
Hát időben nem tudom megmondani, de anyai ágon elég kevés a "keveredés", apai ágon meg hát ott van jó rendesen, nagyapám vörös volt ,apám szőke... bár én anyámra hasonlítok.
2013. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!