Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyám nem fogadja el a nővérem...

Anyám nem fogadja el a nővérem? Mit tegyek.

Figyelt kérdés

Nővéremhez mentünk látógatóba, mert másik városba kölötzött és anya kiváncsi volt rá, hogy mi van vele, hogy boldogul, most, hogy felnőtt, egyedülálló nő.

A nővérem nem keres kezdő mérnökként sokat. Kaphatott volna egy jobban fizető állást, de az nem vágott szakmába, és ő elhivatott a szakterülete iránt, így az albérlet mellett egyenlőre sokat nem tud költeni pl bútorokra. Azonban őt nem kell félteni, mivel baromi találékony. Nos anyám teljesen kiakadt mikor nővérem elmondta, hogy pl. a fonott bútorai mind újságpapírból készültek. Szerintem nagyon klassz, hogy alig 40 000 Ft-ból berendezett egy egész nappalit. Anyám kiakadt.

Szerette volna, ha híres művész lesz, ha kevésbé extravagáns a stílusa, ha kicsit nőiesebb, pláne mert kiköpött anyánk. Ehelyett ő, mérnök lett, egyedi a stílusa, és nem érdekli mások mit szólnak róla. Nem az a csajos típus, nagyon találékonym, de olyan szinten, hogyha kiraknánk a sivatag közepre egy palack vízzel egy év alatt ő Dubai2-őt építene oda, ő a hulladékokban pl. lehetőségeket lát és nem szemetet. Anyám ezt szégyenli. Jellemben apánkra ütött.


Most nem lehet a házban a nevét sem kimondani, mert elkezd vísítani, hogy ő nem ezt érdemli meg stb.

Én stílusban anyámhoz állok közelebb. Mégis nagyon jól kijöttem a nővéremmel. Ő tudatosan él, felesleges holmikat nem halmoz fel, mi pedig szeretünk vásárolgatni. De ettől még nagyon jól kijövünk. A nővérem nem utálja anyámat, nagyon jól szórakozik rajta, hogy néha milyen dolgokon felhúzza magát, de most nagyon berágott a nővéremre.

Szeretném, ha anyu is elfogadná, és nem viselkedne ilyen "gyerekesen"


Mit lehetne tenni?



2013. márc. 25. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Az a baja vele, hogy papírból csinált bútort?

Az engem is érdekelne hogy néz ki... Hol lehet ilyen mintát szerezni? Gyereknek csinálnék egy kisfotelt....

2013. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Anyukad nem normális, ne haragudj!
2013. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokat. Majd lehiggad és talán belátja, hogy idiótán viselkedik.
2013. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nővérem ne minta, hanem saját ötletből csinálta, szépen megtervezte, majd megcsinálta.

Nincs sok pénze, és az egyetem alatt is már kartonból és egyéb nyalánkságokból készített magának eszközöket.

Én megértem anyámat is valahol, de el kéne fogadnia, hogy a nővéremnek saját útja és nem az a kis-hercegnő akinek ő szánta.


Szerintem nővérem vagány csaj. És még okos is. Nem kell félteni. Apával jobban kijön, apa is mérnök. Mikor általános sulisok voltunk még nagyon lányos volt. Nagyon szépen rajzolt, majdnem minden versenyt megnyert. Anyám örült is, hogy művész lesz a családban. Aztán valahogy környezettudatosabb lett, ilyen irányú középsuliba is járt (ezt is hatalmas harcok árán, mert anyám művész gimibe akarta íratni) és egyetemen is mérnöknek ment.


És bár középsuliban még anya reménykedett, hogy csak a kamaszkorát éli, de most már biztos, hogy nem fogja kinőni. Olykor rajta kapta, hogy kihalászik a kukából vagy a szelektívedből dolgokat aztán előállt valami kütyüvel. Már művészetté fejlesztette eme tudását. Nagyon jó munkái vannak. Anya meg szégyenli.

2013. márc. 25. 18:57
 5/7 anonim válasza:
Nem csak művész, hanem 'híres' művész... szerintem sem sokat tehetsz, max. mellé állhatsz, és vagy belátja idővel vagy nem, hogy hibát követ el. Én örülnék, ha a lányom (aki még pocakban van) ilyen talpraesett, igazi egyéniség lenne, mint a testvéred, nem akarom, hogy nekem feleljen meg - igazából csak annyit várok el, hogy majd boldoguljon önállóan. Felőlem lehet sportoló, katona, festő, zenész, tök mindegy, nem várom el, hogy ő is orvostudományokat hallgasson, csak azért, mert én igen... Nem értem anyukátokat, csak azért ment oda, hogy kritizálja?
2013. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jahaaaj 5-öske, annyira átlátszóan benyögöd, hogy csak mert én orvostudományokat hallgatok..:) ezen jót mosolyogtam, szegény.


Szerintem a nővéred teljesen jófej nő lehet, nem értem, mi a problémája vele anyukádnak.

2013. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem, sokszor már jó dolgában nem tudja a szülő hogy mit akar...
2013. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!