Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nővérem 3 hónapos kisfia nem...

Nővérem 3 hónapos kisfia nem fogadja el a tápszert, csak az anyatejet. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Nővéremnek már nincs elég teje a szoptatáshoz. Egyre kevesebb és kevesebb van neki. A tápszert nem issza meg. Hogyan tápláljuk? A tehéntejre nem szabad még átszoktatni? Volt aki a kekszes tejet javasolta, de nem lenne belőle baj? Mitévők legyünk?

2012. okt. 10. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek szoptatási tanácsadót!

Kekszes tejet meg igya az aki javasolta!

2012. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred próbáljon szaporítani, mert valószínűleg pont növekedési ugrása van a kicsinek, ilyenkor 0-24 szopiznának. Szoptasson igény szerint, fejjen minden szopi után, és szedje az Urtica Urens 5CH homeobigyót, napi 2*5-öt. Pár nap alatt újra elég lesz így a tej!


Hányféle tápszert próbáltatok?

Ha muszáj, akkor próbálja lefejt tejjel keverni, úgy kóstoltatni, egyre csökkentve benne az anyatej mennyiségét.


Tehéntejet semmiképp sem kaphat még! Legalább egy éves koráig szüksége van vagy anyatejre, vagy tápszerre.

2012. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez a baba nagyon okos! Megvallom őszintén, én sem fogadnám el a tápszert az anyatej helyett. Anyatejhez /női tej/ is hozzá lehet jutni egy kis strapával.
2012. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kíváncsicska ***** válasza:
100%
3 hónapos volt a lányom amikor én is azt hittem nem lesz elég a tejem.Sokkal többet akart enni másfél óránként.Ittam laktoherb teát szedtem az Urtica homeo bogyót és még jobban figyeltem az étkezésemre, és hogy minél kevesebb fizikai munkát (házi munkát) csináljak ami 1 óránál több.Segített.Most 11 hós a lánykám és még reggel és este is szopizik,és ha felkel éjszaka akkor is :)
2012. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 alaszka ***** válasza:
100%
Az én első lányom sem fogadta el a tápszert, ő is 3 hónapos volt, és abban a hónapban szinte semmit nem hízott, orvos javaslatára tápszert adtunk volna, de kiköpte, ellökte, ordított tőle, így maradt a szopizás, következő hónapban hízott rendesen. Ilyenkor ha érzi hogy kevesebb van, fejni kell, és tejszaporító teát inni, meg amúgy is rengeteg folyadékot. A tejet nem szabad hagyni elapadni, és akkor nem lesz gond. Egyébként ha nem fogadja el a tápszert, akkor szerintem nem "éhezik", tehát érdemes lenne a tejért mindenképp harcolni, amíg nem késő. Tejet semmiképp ne adjon neki, keksszel meg pláne.... Amúgy miből gondolja hogy kevés a teje? Méri az evések után?
2012. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hamar érkezett sok választ. Utána kérdezek, hogy mi ez az Urtica Urens. Tudtam én, hogy bődületes hülyeség ez a kekszes tej. Már az első hallásra meredeknek tűnt...
2012. okt. 11. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elejétől kezdve kevés volt a tejem, mindegy volt mit csináltam. Addig különféle cumisüvegekből meg kanálból meg fecsiből is pótoltunk, mikor miből volt hajlandó megenni. Aztán pont 3 hónaposan úgy döntött, hogy SEMMIBŐL nem hajlandó pótlást enni. Úgyhogy ráálltam még jobban a fejés-baracklé-homeos bogyó-rántott leves... egyéb praktikákra és azóta szopizik csak. Kicsit lassabban gyarapszik,meg van hogy 2,5 órára már éhes, de azért hízik és fejlődik ügyesen.

Kitartást neki, túl lehet lendülni rajta :)

17 hetes babó anyuja

2012. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vettünk ilyen homeobigyót. Reméljük meglesz a hatása. Köszönöm.
2012. okt. 11. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is homeóztam meg teát is ittam kétfélét de volt olyan amikor csökkent a tej mennyisége. Aztán megtanultam kézzel fejni ez nagyon nagy segítség! Meg szedtem lactinatal kapszulát és így elevickéltünk majdnem másfél évig! Kitartás!!!
2012. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!