Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kérdésem:O rh+anyának és egy...

Kérdésem:O rh+anyának és egy A rh+vércsoportú apának lehet b rh+vércsoportú gyereke?

Figyelt kérdés
A másik gyermekünk az A rh+ami tudom hogy lehet is táblázat alapján.
2013. márc. 28. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Nézesd meg a vércsoportodat, inkább fizess érte, mert nem rég derült ki a turpisság az Sztk-ban: 0-ás vércsoportot irtak a kartonomra, holott B-s vércsoportú vagyok.


Szóval nézesd meg feltétlenül. Mielőtt frászt kapsz..

2013. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, a te szüleid milyen vércsoportúak? Mert simán lehet, hogy Te a Bombay kivételhez tartozol, és így lehetséges, hogy a gyermeked B-s legyen.
2013. márc. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges, ezekkel az indokokkal:

1. Adminisztrációs hiba.

2. Nem jól tudod a saját vagy párod vércsoportját.

3. Autoimmun betegség, ugyanis a vércsoportot az ellenanyagok alapján állapítják meg, vannak olyan betegségek, amikor a szervezet nem termel, amikor kéne, vagy termel, amikor nem kéne.

4. Kimérizmus, szülőnél vagy gyereknél is lehet, az a lényege, hogy legalább két zigóta (megtermékenyített petesejt) nem külön-külön hoz létre embriót, hanem együtt. Ilyen esetben lehet a vérképzésben csak egyik van jelen, de az ivarszervekben ott a másik, és továbbörökítheti a másik vércsoportot.

5. Mutáció, végül is valahogy a kezdet kezdetén is ki kellett alakulnia a vércsoportnak, nem? De ide sorolható az is, ha lemarad vagy használhatatlan lesz az egyik örökített vércsoport.

6. Bombay-jelenség, vagyis az anyának nem 0-ás a vércsoportja, csak mivel hiányzik mindkét H-allélja, csak h van, így nem tud kifejeződni nála, mivel az A- és B-allél csak a funkciós csoportot örökíti, a szénhidrát láncot a H.

7. Nem a tiétek a gyerek, vagy szerepe volt a postásnak is.

2013. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7%
Hát nem tudom van-e köze hozzá de pl a tesómnak kék a szeme szüleimnek barna és tesóm azért lett kék szemű mert papámtól örökölte, bár lehet vércsoport nem ugrik generációt
2013. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
10-es vagyok. nem tudom, hogy miért kell lepontozni, amikor jó a válaszom. A legegyszerűbb formában levezetve, és nem vettem bele a kivételes eseteket. ha nincs semmilyen mutáció meg semmi, akkor igenis a levezetésem a helyt álló. úgyhogy kösz szépen..
2013. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
barna szemű szülőnek lehet kék szemű gyereke, de ha mind a két szülő kék szemű, akkor csak kék szemű gyerek lehet.
2013. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A Bombay fenotípus baromi ritka errefelé, az egész országban lehetnek kb. tízen. Persze lehet, hogy ti pont közétartoztok, de elég kicsi az esélye.
2013. márc. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok, hogy az a baromi okos, aki lepontozta a 16-os választ, hányas volt biológiából? :D
2013. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
itt mindent lepontoznak, ne aggódj. biztos egy barna szemű volt, aki most tudta meg, hogy örökbe fogadták :)
2013. ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!