Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van az, hogy 21 éves...

Miért van az, hogy 21 éves létemre néha 5 évesként kezelnek a szüleim, főleg apukám? Adjatok valami magyarázatot, légyszi.

Figyelt kérdés
Máskor meg elvárják tőlem, hogy felnőttként viselkedjek és hozzak döntéseket. Ha próbálok is tenni valamit, az vagy dedós, vagy pedig már ,,megint intellektuális vagy, kislányom". Mondja ezt apukám, mert én főiskolára járok, ő pedig nem is érettségizett le.
2013. ápr. 2. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

" mert én főiskolára járok, ő pedig nem is érettségizett le."


Ez a hozzászólás tényleg elég gyerekeresre sikerült. Ezek szerint te még nem fogtad fel hogy az intelligenciát nem az iskolai papírok adják. Hogy miért tartanak gyerekesnek?? Talán mert néha tényleg gyerekesként viselkedsz.

2013. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert az intelligenciádat egy öt évesnek felel meg. Hiába jársz főiskolára, olyan buta vagy mint a s...
2013. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató hozzászólásokat...
2013. ápr. 2. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Na igen, faj az igazsag
2013. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
76%
Valami példát azért mondhatnál. Így, a semmi alapján nehéz valamit is mondani.
2013. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert nem úgy viselkedsz ahogy ők akarják, szerintem nem kell nekik mindent elhinni, egyszerűen merj visszapofázni ha kell hogy lássák, te is ember vagy. Engem azóta nem kezelnek 5 éves szintjén mióta kiállok itthon magamért. Felfogták hogy ez az ordítozós korszak lejárt, nem vagyok rá vevő és nekem is van tokrom... Ha erre nem vagy képes, nem hozol áldozatot, akkor meg 5 éves szintjén vagy.
2013. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Veled egykorú, szintén egyetemista lány vagyok.

Figyelj, itt gyakorin mindig jönnek a nagy egyetemellenesek, akik bár azt állítják, hogy nem mindenki okos, aki egyetemre jár/diplomás és nem mindenki ostoba, tanulatlan, akinek még érettségije sincs, de a valóságban mégis lenéznek mindenkit, aki egy kicsit is többre hajt, mint a 8 általános vagy a szakmunkásképző. Nálunk is ez van, legjobban apám néz le, akinek szakmunkás végzettsége van, 11 osztállyal. Talán bántja, hogy a lánya többre viheti (és ezt nem a fél év múlva szerzendő diplomám miatt mondom, hanem a felfogásom, sikereim, ambícióim miatt)...

Egy szó mint száz, nekem szóltak előre, hogy nehéz első diplomásnak lenni a családban. És tényleg az.

2013. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most tulajdonképpen az a bajod hogy "lekislányomozott"?! Mert eltudom képzelni hogy valami olyan dologról beszélgettetek amiből ő egy mukkott nem értett. Erre mondta a fenti mondatot. Ez szerintem abszolúte nem az hogy kislányként kezel. Ha azt mondod hogy megmondja hogy este 9re otthon kell lenned, na az már gázosabb szitu. De ha ilyenen kiakadsz, akkor már értem hogy miért kezelnek 5 évesként. :) Azért mert úgy viselkedsz.

Egyébként te sem vagy jobb... ugyanúgy lenézed apukádat amiért nem érettségizett le. Legalábbis az utolsó mondatodból ez jött le.

2013. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"jönnek a nagy egyetemellenesek, akik bár azt állítják, hogy nem mindenki okos, aki egyetemre jár/diplomás"


Pedig ez így van, én jogot hallgatok, és van egy pár szar akiből mégis dr. lesz. Példa: Tanár ZH írásnál felszólítja az embereket, hogy minden második sorba üljenek, erre a barom áll és számolgatja a sorokta..... És sorolhatnám napestig a debilség factorokat, amiket egyetemen tapasztalok, olyan emberektől akik egyetemisták... A magyar oktatás sajátossága, hogy túlságosan a lexikális tudásra alapoz, ami következtében egy szorgalmas ám nem túl magas inteligenciával bíró ember is sikeres tanuló lehet, de a gyakorlati használat nehezére esik mert ostoba szegényke. A munkáltatók sem rajonganak a summa cum laude minősítésért.

2013. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!