Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy ilyen...

Miert van az hogy ilyen szorosan szigoruan kezelnek meg 17evesen is?

Figyelt kérdés
a helyezet az h nagyon szigoru szabalyaik vannak a szuleimnek: hetkoznap nem mehetek ki a baratokkal ha azt mondom h a baratnomhoz megyek akkor jon a szoveg h meg tul fiatal vagyok az udvarlashoz....ha hetvegen megyek ki max 11ig maradhatok csak bulikba ritkan engednek el es akkor ish csak 2-3 orat. Miert ilyenek?
2012. nov. 22. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert túlságosan féltenek és burokban akarnak felnevelni.


A megoldás egyszerű: amint betöltöd a 18-at, már nem kell engedélyt kérned. De egyébként az önállósodást előbb el kellett volna már kezdened. Most nekiállhatsz azzal, hogy "elmentem bulizni, reggel jövök". Erre nem tudnak mit mondani :)

2012. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk mi, hogy miért ilyenek a szüleid? Erre a kérdésre lehetetlen válaszolni. Sem téged, sem a szüleidet nem ismeri itt (nagy valószínűséggel) senki.

Akkor meg mégis hogy gondoltad, hogy elmondjuk az okokat?

2012. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a masodik felelonek uzenem h ha te nem tudsz segiteni akkor legyszives haggyal olyant akinek van valamilyen tanacsa vagy szeretne segiteni az elsonek pedig koszonom szepen
2012. nov. 22. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
inkább tanulj meg helyesen írni,és amíg a anyádék tartanak el,addik az lesz,ami van
2012. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

én mint szülő aki - bármilyen meglepő - volt gyerek is, egyetértek a szüleiddel, de ez téged nem vigasztal ... azért teszik, mert féltenek ... és az nem hozzáállás, hogy a 18. születésnapodon dobbanthatsz és juhéjj, de jó lesz neked ... akkor állj meg a saját lábadon

(mindezért le lehet pontozni engem a sok elnyomott ifjú titán által)

2012. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es a helyedben es halgatnek a helyesirassal:P:))))) "a anyadek"
2012. nov. 22. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy kamaszt kemény kézzel kell nevelni, különben elkallódik. Sok szülő ráhagyja a gyerekre, mert nem viseli el a hisztijét, de meg kell tanulni kezelni, ez is a nevelés része. Szabályokat kell hozni amihez mindkét(három) félnek tartania kell magát. Ha túl kemény a kéz, az ellenálláshoz vezet, ha túl lágy, az kezelhetetlenséghez.

A szabályok felállítását már kicsi korban el kell kezdeni, hogy kamaszkorban már tudatosodjon.

Ez a kitérő azért kellett, hogy a folyamatot megértsd. Le kell ülni a szülőkkel, és olyan bizalmon alapuló kompromisszumot megalkotni, ami mindkettőtöknek jó. Nem, 18 éves korodban nem tehetsz meg bármit, amit akarsz, a szabályok érvényesek maradnak. Aztán kirepülsz az önálló életbe és te alkotod a szabályokat. Nem mindet, de jó néhányat.

2012. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, én meg a te helyedben hallgatnék:

"a anyádék" - ez egy elírás

Ellenben a haLLgatni igét egy l-lel leírni már tanulatlanság.

Ennyit erről.

2012. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
es te honnan tudod h en nem csak el irtam?:P
2012. nov. 27. 16:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy az "elírni" igekötős igét is sikerült rosszul leírnod.

Az igekötőt ugyanis ha az ige előtt áll, akkor egybe kell az igével írni. Kivéve, ha jövő időben szeretnél beszélni, mert akkor a "fog" segédige beékelődik az igekötő és az ige közé, így már külön kell írni.

2-0 ide. Mondhatnám, hogy duplán bebizonyítottad, mennyire buta vagy. Ezért jogos a szüleid viselkedése, hiszen a buta emberek könnyen bajba kerülnek. Ettől akarnak megóvni. Csak köszönettel tartozol érte.

2012. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!