Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet kerni a gyamugyet, hogy...

Lehet kerni a gyamugyet, hogy a gyermekem apja (ex ferjem) utanam levo baratnoje a gyermekuk nevet megvaltoztassa?

Figyelt kérdés

Lassan 6 eves a fiam, akit Peternek hivnak. A ferjem a szules utani fel evben hagyott el, mert allitasa szerint o neki ez az elet nem valo. Nem mennek bele a dolgokba, lenyeg annyi, hogy elotte 5 evig voltunk egyutt e tervezett gyermek volt. O akarta mindennel jobban.

A gyerektartas fejeben lemondott a kozos tulajdonu kerteshazrol es az egyik kozos autorol.

Rossz szavam se lehet ra a "kotelezo" puffogasokon kivul. Szo nelkul jon a gyermeket latogatni. Mindent megbeszelunk. Ha betg a fiunk, akkor elviszi orvoshoz, megezi a gyogysuereket, vigyazz ra, stb..

Ahogy mi elvalltunk, ra ket evvel szuletett meg egy fia. Ezt par honapja tudtam meg, amikor elkotyogta. A not otthagyta szinten a fenti indokokkal. Nem.dicsertem meg az ex ferjem, de nincs beleszolasom a dolgokba. Raadasul a mi kozos gyerekunkkel jol banik, nincs hatranya belole.


Viszont most jon a gond. A napokban az ex ferjem jelenlegi cica babaja felkeresett telefonon, hogy elvinnek nyaron nyaralni egy hetre a fiunkat. Kene az irasos beleegyezesem, stb.

Mondtam, hogy termeszetessen megoldhato a dolog es hogy jojjenek at emiatt.

Tegnap este amikor beszeltuk at a dolgokat, az uj baratno felnevetett es mondta, hogy a masik kisfiut is Peternek hivjak.

Meghozza Gabor Peternek. Mondtam, hogy biztos a veletlen muve. Erre az ex ferjem bekozolte, hogy sajnos nem az.

Azert neezte el igy a volt bnoje a gyermeket, hogy a mi kohos gyerekunk utan kapja a nevet. Valamint Peternek is szolitja.. Tehat a masodik nevet hasznalja.

A volt ferjem neve egyebkent Gabor. Raadasul az volt a masik indok, hogy az ex ferjem ne felejtse el a gyerek nevet.


Az a kerdesem, hogy leet valahol kervenyezni mas gyermekenek a nev levetelet?

Szerintem kisse vicce es szanalmas is egyben, hogy az en gyermekemrol nevezei el az o gyermeket.

Par ev mulva majd Petizzuk a "kozos gyerekeket" orrba-szajba?


2013. ápr. 4. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincs hozzá jogod. Az a másik nő olyan nevet ad a gyerekének, amilyet csak akar. Kellemtelen bár, de bele kell törődnöd, hogy ez van.
2013. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

nem tudom elképzelni, hogy emiatt lehetne kérvényezni

biztos baromi szar érzés, de mégsem mondhatod azt a gyereknek, hogy apád tévedett, mától legyél János, mert egy Péter van már a családban, csak apád elfelejtette

2013. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ertem. Es az ex ferjem se szolhat belr? Jelenleg apasagi perben vannak.

A ferjem allitja, hogy nem tole van a gyerek, de a birosag elrendelte az apasagi tesztet. Az egesz egyebkent a nevrevetel miatt kezdodott.


A ferjem kerheti a nevvaltoztatast, ha bebizonyosodik, hogy o a gyermek verszerii apja? Mert akkor ugye elv. beleszolhat a csaladi nev valtozasaba is, hogy adje-e ahhoz a nevet.


Vagy ez ilyenkor hogy van?

2013. ápr. 4. 15:07
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyebkent azt vgkepp nem ertem, hogy az exferjem miert ragaszkodik ahhoz, hog nem az ove a yerek, amikor vilagosan elmondta nekem, hogy otthagyta oket is.

Nekem az jott le ebbol, hogy felcsi.analta az ex bnojet e nem kellettek neki oke sem.

Tegnap meg arrol is beszelt, hogy a volt bnoje sok mindenkivel megcsalta. De ez az o allitasa.. szerintem csak tereles.

2013. ápr. 4. 15:10
 5/15 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy zavar. De szerintem ha fejre állsz akkor sem fogják megváltoztatni a gyerek keresztnevét.

Annyit eltudok képzelni, hogy az exférjed lemond a gyerekről, és akkor az anyja vezetéknevét felveheti a gyerek.

2013. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyet biztos, hogy nem lehet kérni, az exférjed sem kérheti, még ha bebizonyosodik, hogy ő apa, akkor sem.

De ez miért zavar téged?? Mindenki olyan nevet választ a gyerekének, ami neki tetszik. Hogy mi befolyásolta a névválasztást, az is teljesen mellékes.

Túl nagy ügyet csinálsz egy semmiségből.

2013. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kései Sirató ***** válasza:
Nem lehet kötelezni senkit arra, hogy a gyermeke nevét megváltoztassa. Legfeljebb te, a sajéát gyereked nevét. Gondolom, hogy alapvetően nem szeretnéd, de esetleg érdemes elgondolkodnod a Péter név más névváltozatain, mint pl. a Patrik.
2013. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz az apasági peren? Még szép, hogy meg akarja tudni, hogy tényleg ő-e az apa, neked talán mindegy lenne, hogy cirka 20 évig fizeted a gyerektartást, vagy nem?
2013. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amikor mi elvaltunk a birosagon a sajat anyjat kepes lett vilna eladni, csak a gyermekunk a neverol lekerulhessen. Ugyanis nem akart o fizetni. Kiakart minket torolni az eletebol.

Vegul lemondott a hazrol es a kocsirol. Igy ninc sgyerektartas... Ebben allapodtunk meg.

Aztan egy ido utan magahoz tert es jarogtott jozzank. Azaz a fiahoz. Most mar kozos programjuk van minden heten 2x.

D ezt nem lehetett elmondani rola 3 eve..


En kinezem belole, hogy letagadja a masik gyereket is!!!


Es nem az zavar, hogy tudni akarja, hanem az, hogy az ex bno gyermeket is ugy hivjak, mint a mienket.

Nem puszta veletlen, hanem direkt. A testveri kapcsolat miatt. Csak hogy ok sosem lesznek kapcsolatban. Foleg, ha rajtam mulik..

Meg par ev es jon a kovetkezo ex a gyerekevel.. ebben biztos vagyok!

2013. ápr. 4. 15:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért te aggódsz ezen?

A tiéd előbb volt Péter,mint a másik gyerek.

2013. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!