Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit kellene csinálnom? Hogyan...

Mit kellene csinálnom? Hogyan reagáljak? Nagyon bánt/fáj ez az egész helyzet! Önző vagyok?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam hogy az öcsémnek és a barátnőjének gyerek lesz. A lány mesélte el a fészbukon akivel személyesen még soha nem találkoztunk,mivel én már 7éve 350km-rel odébb lakom. A tesómmal meg beszélünk ha találkozunk,de az a szoros testvéri kapocs nincs meg közöttünk.

Természetesen gratuláltam neki és örülök is,de mikor megtudtam hogy anyámnál fognak lakni nagyon szarul esett.:( Félreértés ne essék,nem az a bajom hogy ott laknak majd hanem az hogy az én lányomat a nagyanyja már 1éve nem is látta! És ezzel az unokájával mindig ott lesz,holott a lányom is hiányolja!

Tudom hogy nem veti fel őt sem a pénz,ahogy minket sem sajnos mostanában hogy utazgassunk,de még csak egy üzit sem kapunk tőle soha már jó ideje!:( A héten próbáltam hívni anyámat telefonon és nem vette fel,de vissza sem hívott. Haragban nem vagyunk(szerintem)!


Szóval nagyon rosszul esik ez az egész,és bánt hogy "nincs családom"!:(((



2013. ápr. 14. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezelőtt rendszeresen felhívtad?
2013. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha te költöztél el, 350 km-re, akkor miért várod el, hogy anyád elmegy hozzátok, miért veted a szemére, hogy többet lesz azzal a gyerekkel, aki az ő házába születik? Látogasd meg, hogy láthassa az unokáját...
2013. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem várok el semmit!

Azért költöztem el mert otthon már nem találtam munkát,és nem akartam anyám nyakára gyereket szülni ahogy most tesóm is teszi! Meg már nem is nagyon fértünk el! Igaz hogy tesóm dolgozik,de csak minimálbért keres,és még fiatalok mind a ketten!

A ház meg közös tulajdon három felé oszlik,mivel van még egy tesónk aki szintén otthon lakik 29évesen. Apánk meghalt.

De nem is ez a lényeg!!!

Eddig mindig rendesen hívtam anyám,és 2-3havonta jártunk haza,de mióta nincs munkám(nem vettek vissza gyes után),nagyon sz@rul állunk,így nem tudok utazni!:((( Ott meg keresnek hárman,és egyik sem tud még egy telefont sem megejteni,és egy "ismeretlentől" tudom meg a neten hogy gyerek lesz!:( Ez milyen már??? Tesómék meg még nem is voltak.

Még tavaly megígérte anyám hogy feljön vagy húsvétra vagy a gyerek szülinapjára! Még csak fel sem köszöntötte.....

2013. ápr. 14. 01:23
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Édesanyádnak ez így kényelmes. Amúgy észrevételem szerint a szülők mindig azt a gyereküket pátyolgatják jobban, aki önerejéből semmire nem képes/hajlandó. (lásd: gyerek a semmire kontra megdolgozni a betevőért, amiből a saját külön(!) életet lehet finanszírozni).


Egyébként pedig van családod. Ott a lányod és a férjed. A velük való kapcsolatot fűzd szorosabbra, mert láthatod, hogy a vérség önmagában semmit nem tesz, ha anyukád le se tojja, hogy van egy lánya.

2013. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

neked mindenre van magyarázatod, hogy miért nem vagy hibás,

és mindenre van magyarázatod, hogy a másik miért hibás.


Témától függetlenül ezen gondolkozz el!

És tegyél lépéseket a másik ember felé, és tegyél áldozatokat. akkor (talán) lesz viszontválasz is.+

2013. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!