Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hányan vannak itt akik hasonló...

Hányan vannak itt akik hasonló ideológiával rendelkeznek: iskola, munka, család, nyugodt élet Pont? Vagy van itt olyan aki: lent?

Figyelt kérdés

Vagy akinek nem épp ez jelenti az ideális jövőt..

a másik véglet: iskola, egyetem, hivatás, továbbképzések, a társadalom segítése (mint pl. egy orvos is).

Környezetemben(vagy mondjam ezen a vidéken) azt vettem figyelembe, hogy az az elterjedt, hogy : kijárja egy egyén az iskolát, munkába áll, dolgozik, gyereket vállal, gürcölnek a jobb jövőért, majd boldogan élnek míg meg nem halnak, közben meg elvárják/ hangsúlyozzák, hogy azért neveltem gyereket, hogy legyen valaki velünk öregsékünkre. Miért ez az ideális? Sokan meg el is ítélik azokat, akik tanultak, segíteni akarnak a társadalmon, esetleg leszólják, hogy milyen élete van, pénze van, de gyereke nincs stb.. Mondjuk ez már szinte más téma. Tehát egy kérdés: Miért számít ez ideálisnak ebben a környezetben?

Ti hogyan vélekedtek ezen két életformáról?

-Most, hogy megfogalmaztam mindezt, azt hiszem rájöttem mi bizonyos országok gazdaságával a baj. Mindenki a saját kis világát akarja kiteljesíteni, kerekebbé tenni, közben meg szidják az egészségügyet, a kormányt, a gazdaságot, és már-már "a falklandi ápolónő is hibás, mert ilyen az életük, amilyen"- Eltértem a tárgytól kicsit, de biztosan megtaláljátok a lényeges kérdéseket a sorok közt.

Üdv.


2013. ápr. 19. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha azt hiszed, hogy csak ez a két véglet van, akkor nagyon tévedsz. Két mérnöki diplomám van és van egy jó állásom. Számomra nem is volt kérdés, hogy legyenek-e gyerekeim vagy sem. Két gyerkőcöm van, imádom őket és a feleségemet is. Ők azok, akikért minden reggel felkelek és ők azok akik erőt adnak minden nap. Gyerekeket pedig nem az örökség miatt vállaltunk, hanem ők tesznek minket egy teljes családdá. Minden egyes pillanat velük egy olyan élmény, amit nem cserélnék el semmivel. Ennek ellenére nem ítélem el azokat, akik úgy döntenek, hogy nem vállalnak gyereket. Végül ott van édesanyám. Nyugdíjba vonulásáig tanult, hogy gyógyíthassa a betegeket, mégis felnevelt három gyereket. Szóval nem csak a kétféleképpen lehet választani, hogy hivatás vagy gyerek, mert a kettőt együtt is lehet.
2013. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ez lemaradt: 30/F
2013. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy nem csak ez a két véglet létezik, én csak ezt a két végletet akartam felhozni témának, erről kértem véleményt. Nyilván ti egy boldog család vagytok, és minden elismerésem, ritka ilyen esetet tudok én sajnos.
2013. ápr. 19. 20:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó olvasni olyan véleményeket, mint az elsőjé. Ugyan lányként, de én is mérnöknek tanulok és bizony sokszor átfut az agyamon, hogy hogyan lehet a családot és ezt a pályát összeegyeztetni, hiszen az egyetemi mérnökök körében csak azt látom, hogy innen oda rohannak, onnan meg amoda és fejben kiszámolva is jól látszik, hogy a családjukkal max este 10-től, reggel 7-ig vannak. Na ez az az életforma, amit én nem szeretnék, viszont azt sem, amit második verzióként említettél.

Számomra fontos az, hogy legyen egy férfi az életembe, akivel támaszai lehetünk egymásnak, aki mellé lefeküdhetek este. Az sem kérdés, hogy szeretnék-e gyerekeket. Ettől függetlenül a karrierem is fontos lesz és mindennél jobban vágyom arra, hogy ezeket össze lehessen normálisan egyeztetni.


Egyébként faluról származom, de a szüleim is diplomások, mindig is azt nevelték belém, hogy dolgozni kell és magamért tanulok, nem másért. Sosem mondtak és nem is mondanának olyat, hogy értük vagyok én a világon, az más kérdés, hogy én úgy gondolom, hogy értük IS vagyok a világon és bármikor bármiben számíthatnak rám.


Ellenben nagyon is sok, szintén vidéki ismerősöm van, akikre azért erőltették rá a tanulást, hogy "ne légy olyan szerencsétlen, mint anyád meg apád".

2013. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez az élet rendje...szerintem is. És legfőbbképpen az utód. Aki nem azért kell h öregségünkre ott legyen, hanem azért hogy hagyjunk magunkból vmit a világban, idővel meglássuk benne önmagunkat. Attól h vki a "társadalmat segíti" v bmilyen más szociális munkát is lát el, családja még lehet. És kell is. Nagyon sok idősebb házaspárt ismerek akiknek nem született gyerekük, mert nem akartak. Én látom h nem boldogok, pedig "fényes" karrierjük volt (van orvos is). És nekem vhogy furcsák is az ilyen emberek. Maguknak valók, nem szeretem őket. Lehet h van pénzük de attól nem lesznek boldogok, és ezt ők is tudják tudat alatt. Én még nem találkoztam elégedett, boldog korábban gyermeket nem akaró idősebb párral.
2013. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, ne aggódj sikerülni fog, hogy összeegyeztesd a kettőt. Gyártásmérnökként dolgozom egy multinál, a vevőink között a világ legnagyobb autómárkái vannak. 8-9 óra körül érek be a munkahelyemre (reggel én viszem oviba, bölcsibe a gyereket - feleségem fél 8-ra jár, ő megy értük délután), legkésőbb 6 órakor már itthon vagyok.Maximum akkor érek haza kicsit később, amikor egy új terméknek csináljuk a próbagyártását vagy éppen vevői auditunk van. De ez nagyon ritkán van, havonta maximum egy-két nap. A hétvégéim pedig szabadok.
2013. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Olyan kérdést tettél fel, ami engem is foglalkoztat. Nekem nincs bajom a családdal és valójában házsasságpárti vagyok. De valahogy nem tudnám megtenni úgy érzem. Szóval az hogy megnősüljek, családot alapítsak, gyerekem legyen. Valahogy ez nekem félelmetesnek tűnik. Mintha vége lenne valaminek. Úgy érzem, hogy papuccsá akarnak tenni.


Szívesebben képzelek el én is valami karrierista életmódot. Persze nem az üzleti dolgok érdekelnek, hanem én is a tudományban meg a társadalom segítése érdekében szeretnék dolgozni. Csak nem közvetlenül orvosként, hanem inkább mérnökként. De az orvosi oldala is érdekel.


Valahogy most félek is, hogy a karrierista életmód valami miatt nem fog sikerülni. Hogy butának bizonyulok, vagy befognak engem is valami családba észrevétlenül, ahogy tették azt sok más férfival is és egy papucsot készítenek belőlem.


Én télleg nem vagyok családellenes és nem tartom a házasságot sem elavult intézménynek, csak valami félelem van bennem ezzel kapcsolatban. Mintha ki akarnának használni és tönkretenni vagy nyárspolgárrá változtatni.


Engem egyébként nem érdekel az emberek véleménye. A saját dolgommal foglalkoznék. Csak mostanában elég zavart vagyok és mintha mentálisan megrekkentem volna egy kicsit. Ez meg a szakmai fejlődésemen is nagyon meglátszik

2013. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért egy férfinak biztosan egyszerűbb összeegyeztetni az általad leírt 2 végletet, vagyis lehet karrierje a gyerek mellett is. Nőként ez nehezebb. Az egyetem után 2 évig voltam gyakornok (éhbérért) annál a cégnél ahova minden vágyam volt bejutni. Most sikerült is, már 4 éve vagyok ott rendes főállásba és éppen előléptetés előtt állok. Viszont 29 éves vagyok és már nagyon szívesen babáznék ami ugye azt jelentené, hogy lőttek az előléptetésnek és megrekedek ezen a szinten ahol vagyok. Minimum 2 gyereket szeretnék tehát mire visszamennék dolgozni és újra felküzdeném magam arra talán megint terhes lennék és megint annyi a terveimnek. Tudom, hogy sok áldozatot kell hozni egy babáért és biztosan megéri, de karriert is szeretnék :(
2013. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok karrierista,gyárban dolgozom(azt is csak azért,mert a szakmámban nem tudok elhelyezkedni)de családot sem akarok.Volt már olyan munkatársam,aki folyton azért nyaggatott,hogy miért nem megyek férjhez,miért nem szülök,de tudod mit?Nem érdekel senki véleménye,azt csinálok az életemmel,amit akarok.Örülök,hogy van hol dolgoznom,és nem piszkálnak az után sem,hogy hazajöttem melóból,nyugodtan lefeküdhetek és lustálkodhatok.Tudom,hogy ezzel semmit sem teszek az emberiség jövőjéért,de én ezt az adófizetéssel a magam részéről letudtam.Olyan nincs,hogy ideális jövő,mindenki maga tudja,hogy mit vár el az élettől,és nem azt kell nézni,hogy a társadalomnak milyen elvárásai vannak.
2013. ápr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!