Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Értessem meg szüleimmel vagy...

Értessem meg szüleimmel vagy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Egyfajta megfelelési kényszerem van a szüleimmel semben. Ami a mostani helyzetet illeti eléggé meghatározó a jövőmre nézve és szeretném véleményeteket kérni.

Pályaválasztás előtt állok. A két lehetőség ami felmerült bennem, az az orvosi illetve a fizio-kinetoterápia (MOGYE mindkettő-Erdély-). Az utóbbi nagyon vonzó szakma számomra. Rövid egyetemen oktatott 3 év + persze még szeretnék ugyanebből mesterizni esetleg a doktorátusi címet is megszerezni (itt lehetséges, nem tudom Mo.-on lehet-e.) Hamarabb tudnék önállósodni, szüleimnek is kevesebb anyagi támogatást kellene biztosítaniuk. Mivel felvételizni kell mindkettőből, természetesen orvosira sokkal nehezebb, így kicsit félek a felkészüléstől is ha orvosi karra jelentkezek. Ugyanakkor tudom, hogy meg tudnám csinálni azt is. Édesapám és sokan mások természetesen inkább az orvosival bíztatnak. Mindkettő a közvetlen gyógyításról szól, de nem tudok dönteni sem. Utoljára 8-ban voltam ilyen helyzetben, és akkor bár imádtam az idegennyelveket mégis természetud. osztályban kötöttem ki, mivel szüleim is azt mondták, hogy abból több lehetőségem van továbbtanulni. És igazuk volt nem bántam meg, hogy idejöttem. Most kb ugyanott vagyok. Lehet, hogy így tetszik az egész fizioterápiás szak, laza és nyugisabb 3 év, de az orvosival mégiscsak sokkal több lehetőségem lenne. Környezetemben mindenki azzal bíztat, hogy van eszem, tanuljak orvosin, de ismerős orvostanhallgatok meg ijesztgetnek, hogy mennyire nehéz egy szabad percük nincs, rengeteg kell tanulniuk, évet ismételnek stb.

Ti szülőként/ nem szülőként mit tanácsolnátok?

19L


2013. ápr. 20. 18:37
 1/3 anonim válasza:
Szerintem úgy dönts ahogy te szeretnéd. Ez már nem rongyos középsuli, itt az dől el, hogy mi lesz a szakmád. Nem a szüleid élete, hanem a tied. Attól hogy egyszer jót mondtak, nem biztos hogy most is azt mondanak. Az orvosisok egyfolytában tanulnak, nagyon kemény. Én a másikat ajánlom.
2013. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod a saját döntésed szerint élni. Milyen orvos vagy fiziko terapeuta lenne valakiből, aki nem önálló, és nem döntésképes? A megfelelési kényszer gyakori a jótanuló, jó magaviseletű gyerekeknél, és kivált az elsőszülött gyerekeknél. Ebből is ki kell nőni.

Én sem választanám az orvosit, mert végigtanulni és dolgozni is nehéz, mikor szülsz gyereket, és mikor neveled fel, meg aztán ez a kinetoterápia sokkal modernebb (értsd: ősibb) izgalmasabb, több a fantázia benne. Nekem valami baj volt a hátgerincemmel, és egyszer egy strandon odajött hozzám egy férfi, azt mondta nekem, hogy ő egy nagyon jó kineziológus, és (hozzájárulásommal) egy mozdulattal helyretette. Oroszul beszélt. Ez utóbbit csak érdekességnek szántam.

2013. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én nem ijesztgetni akarlak, mert nem ismételtem évet és végső soron elég szabadidőm is volt év közben az orvosi mellett, de mégis kemény volt nagyon! A tanároktól sok megaláztatást kaptunk és azért vizsgaidőszakban nyilván sok lemondással járt. Ha lelkileg elég erősnek érzed magad, azt mondom, vágj bele, menj az orvosira, mert az még egy dolog, hogy sokkal több lehetőséged lesz, de egy olyan diplomát kapsz a kezedbe, amivel tutira mindig lesz állásod, szerintem ez a mai világban egyáltalán nem mindegy. Persze csak te dönthetsz. Én most fogok végezni és már egy jó ideje megvan a biztos helyem, amiért igazából tepernem sem kellett és nem csak én vagyok így ezzel, hanem majdnem mindenki az évfolyamból. Na majd írj, hogy mi lett, kíváncsi vagyok! :)
2013. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!