Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagypapa ilyen szituációban...

A nagypapa ilyen szituációban joggal haragszik meg a lányára és vejére? (tipikus generation gap probléma)

Figyelt kérdés

Adott egy kb. 77 éves özvegy nagypapa.Volt már neki jópár súlyosabb műtétje,betegsége:szívbillentyűproblémák,egyik lába műláb,de viszonylag szépen jár bottal és még vezet is.De nem mondható kifejezetten egészségesnek,most állapota inkább stagnál.


A papának adott a lánya és a veje (közel járnak az ötvenhez).Fontos,hogy a nagypapa foglalkozása agrármérnök és van egy nagy kertje,amit mindig mániákusan teleültet növényekkel,amiknek a felét se hasznosítják,hanem kidobják.Ő úgymond csal hobbyból csinálja ezt.

DE! Mivel az egészségi állapota már nem a régi,ezért nem mindnet tud egyedül megcsinálni,ezért megkéri a vejét és a lányát,hogy segítsenek.De ezek azért nem olyan kis dolgok,hogy pl. fűnyírás,mert azt persze hogy megcsinálják,hanem hogy nagyon sok mindent megcsináljanak a papa helyett a kerben.


A feleség és a férj viszont ki nem állhatják a kerti munkát.Sokat dolgoznak (fáradtak) és azt mondják,nekik a "turkálás" nem hiányzik munka után.A kisebb segítség oké,de a minden?


Ha ezt próbálják finoman a papa tudtára adni,megsértődik,hogy mi az,hogy nem segítenek neki.Beállítja magát áldozatnak,hogy akkor eladja stb..A vej felvette,hogy be is lehetne füvesíteni,mert az milyen jó,de a papának ez nem tetszik.


Ehelyett a (meghalt) feleségének a nővérének a lánya segít neki ingyen,mert úgymond őt is nagyon szereti és jóban van vele,pedig fiatalabb a lányánál ez a csaj.Ő szívesen dolgozik szívességből,de persze a papa azért mindig ad neki valamit...a papa édeslánya viszont ezt nem nézi jó szemmel,féltékeny egy kissé.


Mit lehetne ezzel kezdeni?


Röv.:a papát a kert élteti,de csinálni nem bírja.Aki meg tudná,az meg nem szeretné.



2013. ápr. 29. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A lány és az ő férje nem kap a termésekből? Írtad, hogy nagyon sok terem és ki kell dobni, de ha kapnának ők is belőle, akkor szerintem érdemes segíteni a nagypapának, mert olcsóbban jutnak hozzá a termékekhez, ráadásul a háztáji az mégis csak más, mint a bolti.


Persze mondhatják azt, hogy nem segítenek, na de akkor meg ne legyenek féltékenyek arra, aki szívesen segít, és ezért megjutalmazzák. Ez így normális.


Nem szimpatikus a lány hozzáállása. Nem segít az öreg, beteg édesapján, de ha más megteszi, és ezért megjutalmazzák, arra meg féltékeny...

2013. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
100%
A papa édeslánya elmehet a fenébe. Ő nem segít, de más se segítsen. Beszélje meg a papával, hogy csak annyit vállaljon, amennyivel el is bír.
2013. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"A vej felvette,hogy be is lehetne füvesíteni,mert az milyen jó"


Az mi a fenére jó, lehet hetente füvet nyírni. Illetve az életbe nem lesz abból termőföld. Annak aztán tényleg sok értelme lett volna.

Papának ez az élete, van aki segít, az természetes, hogy ezért kap mondjuk egy zsák krumplit. Én vagy eladnám, vagy a másik rokonnal kötnék a telekre eltartási szerződést. Hisz ha a gyerekeimnek nem kell, akkor halálom után sem kell.

2013. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A papa imádja őket,persze hogy kapnak a termésből,de még így is marad annyi,hogy ihaj.

De pl. olyan felesleges növényeket termeszt hogy kukorica,egy rahedli szőlő,dehát ennyit ki eszik meg basszus?

A sztoriban amúgy nem vagyok senki,csak hallottam róluk,mert a faluban laknak.

2013. ápr. 29. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Rahedli szőlőből lehet bort készíteni vagy eladni.

Mondjuk a szőlővel nincs is sok munka.

2013. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a probléma kétoldalú:


meg lehet érteni a papát,mert a lánya meg a veje igazán segíthetne neki többet,legalábbis a lánya,ha már felnevelte.


de senkitől se várhatják el (főleg a vejtől nem),hogy csicskázzon még munka után naphosszat valaki más hobbyjának szerintem.ez nekem olyan,hogy veszek egy lovat,amin lovagolok,a szomszéd meg gondozza,eteti,neveli stb.

2013. ápr. 29. 12:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Ültessék be lucernával, azt néha kaszálni kell, és el lehet adni takarmánynak.
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"de senkitől se várhatják el (főleg a vejtől nem),hogy csicskázzon még munka után naphosszat valaki más hobbyjának szerintem.ez nekem olyan,hogy veszek egy lovat,amin lovagolok,a szomszéd meg gondozza,eteti,neveli stb."



Tudjuk ilyenkor már nem család a család, de amikor örökölni kell akkor majd az első sorba fogják verni magukat. Szánalmasak az ilyen ember. Amiből pedig haszon van azért az több egy kis hobbinál.

2013. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk kicsit hasonló a helyzet. Mamám 80 éves, özvegy és egyedül él a házában. Egész nap a kertben van, mert őt is ez élteti. Egész télen arról beszélt, hogy mennyire unatkozik, hogy nem tud kimenni a kertbe. Mamám állapota a korából kifolyólag egyre rosszabb, egyre kevesebbet bír, de még így is reggeltől estig a kertben van. Mi nem szoktunk átmenni azért, hogy segítsünk a kerti munkákban, ráadásul időnk sincs annyi, hogy minden nap a saját kertünkön felül még a másén is dolgozzunk, munka meg iskola mellett. De mamám sosem kérte, sosem panaszkodik, hogy nem bírja. Egyébként nincs is rászorulva, hogy ennyit termesszen, így is a nagy részét elajándékozza.

Persze ad nekünk is, de hát a családja vagyunk... mi is szoktunk neki bevásárolni (főként olyanokat amiket a faluban nem lehet kapni).

Viszont van néhány olyan szomszédja, akinek mindig szól, ha épp úgy adódik, hogy valamit nem tud egymaga megcsinálni. Ezt persze nem ingyen kéri, hanem mindig ad az adott termésből bőséggel. Most megmondom őszintén, ez mindet sosem zavart. Mamám örül, hogy oda tudja adni valakinek a sok felesleges zöldséget és gyümölcsöt, a szomszéd is örül, mert sokkal jobban jár, mintha a boltban kéne megvenni drágán. Minket meg miért zavarjon? Hogy adja inkább nekünk, hadd rohadjon ránk? (nekünk is saját termés+ mamámtól is amit kapunk, ha még többet kapnánk, tényleg csak a szemétben végezni... vagyis a kertben komposztként ;) Szóval én ezt a rosszindulatot nem értem a lány irányából.

2013. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyat kell ültetni,ami hasznos és nem kell vele sokat foglalkozni.

Kukorica.(fagyasztható,sokmindenhez jó)

tök,dinnye,csillagtök,padlizsán (boltban drága,fagyasztható,sok helyet is foglal a kertből,de nem igényes csak viz kell neki)

és még sorolhatnám

2013. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!