Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a férjem marad otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A családunk ki van akadva azon, hogy nem én maradok otthon a gyerekkel 2 éves koráig, hanem a férjem.


Az elmúlt 1 hónapban másról sem szól a családi összejövetelek (mind a két oldalról), hogy felelőtlen dolgot művelünk.

Szerintük a lányunk nem fog elég szeretett kapni és az érzelmi kötődése sem lesz olyan, mint a normális gyerekeknek.


Mi nagyon sokat rágódtunk ezen, de anyagilag úgy jönnénk ki jobban, ha én dolgoznék a szülés utáni 2.-3. hónaptól.

Ezt viszont a rokonság nem érti meg, mert szerintük:

"A nőnek otthon a helye a háztartásban!".


Na, én erre nagyon berágtam és eléggé hozzájuk vágtam 1-2 mondatot, amit talán nem úgy kellett volna, de nem vagyok sem rabszolga, sem 18. századbeli, stb..


2012. szept. 22. 13:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Egy gyereknek két szülője van tudtommal. Ha az anya marad otthon, akkor miért kap több szeretetet? Akkor az apához nem kötődik? Dehogy nem.
2012. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem semmi baj ezzel, az apának is joga van megélni ezeket az időket. Pont annyira az anya gyereke mint az apáé.
2012. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
90%
Apa vagyok és szerintem is teljesen rendben van, ha egy apa marad otthon a gyerekkel.
2012. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%

Ezért nem kell mindenbe beavatni őket, vagy ha megtörtént közölni, "már elmondtátok a véleményeteket, ne fokozzátok, mert nem jövünk több látogatóba."

Helyes, gondolom a háztartás is apukáé. Sokkal empatikusabb személyiség mint a nagy átlag gratulálok hozzá. :)

Mindeféle megoldás jó egy családnak amíg az szeretetben s nem szélsőségekben történik s biztosítva van a gyermek(ek) stabil testi lelki biztonsága.

Azért mert aput napi 24órában látják anyut meg 10-14ben s nem fordítva még miért lenne baj? Vagy olyan rossz szakács? :)

2012. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem is jobb, ha az anyjával van a gyerek. Egy anya másképp szeret ideális esetben, másképp simogat, becézget, mint egy apa.

Igen, lehet, hogy nem fog annyira kötődni hozzád. Persze ez később változhat. Meg anyahiánya lesz.

De a pénz nagy úr. Nem tudom mi az, amiről le kéne mondanotok, ha a férjed dolgozna, de el tudom fogadni, ha bizonyos esetekben nem a nő marad otthon.

2012. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igazatok van. Bár én a 2-3 hónapot keveslem. Ideálisabb lenne 6hónap minimum. Esetleg egy év.

Németországban élünk a páromal, itt az apukák vannak inkább otthon a picikkel. A nők vissza mennek dolgozni elég hamar.

Ne törődj másokkal. Ha nektek így jó.

Sokkal jobb apukát és férjet fogsz kapni ezálltal.

2012. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
19%
Nem az a fontos, hogy hogyan jöttök ki jobban anyagilag, hanem hogy kijöttök-e egyáltalán. Ha az apa keresetével sem haltok éhen, én biztosan nem hagynám otthon az apjára kisbabámat 2-3 hónaposan. Meglehetősen kevés apa képes szoptatni, márpedig a szoptatás az egyik legfontosabb bizalomépítő tevékenység a baba személyiségfejlődése szempontjából. Amúgy is a kérdésedből ítélve ez a baba még meg sem született, vagyis szimplán elméleti a kérdés. Lemernék fogadni, hogy amint először meglátod a kicsidet, ezt az egészet másként fogod gondolni. Nem fog érdekelni a több pénz, csak hogy vele lehess.
2012. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

14.05. Te nagyon elvagy tájolva! Az anya NEM szereti másképp a gyereket,mint az apa. Csak ma hiszi ezt sok nő, aki majomszeretettel szereti a gyerekét.

Ez nagyon maradi gondolkodás, ráadásul nem is igaz.

Ha igaz lenne, akkor akik 40-50 évesek, nem szeretnék a szüleiket. Amikor ők születtek, még 3-5 hónap volt a szülési szabadság. Akár már 4-6 hónaposan vitték őket bölcsibe. A szüleiket csak este és kora reggel látták. Mégis ez a korosztály becsüli és szereti jobban a szüleit, mint a mai fiatalok.

Az pedig csak használ a gyereknek, ha az apuka következetesebb, nem kényezteti el úgy a gyerekét, mint sok mai anya, hanem önállóságra neveli. Mindkét esetben szeretetben nő fel a gyerek.

Kérdező: ne törődj a rokonsággal, tegyetek úgy, ahogy nektek jó. Az idő titeket igazol majd.

2012. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

14.25. Igaz,hogy a szoptatás fontos, de azok a gyerekek is egészséges lelkületűek, akik tápszeren nőnek fel. Érzelmileg sem éri őket emiatt hátrány. A legtöbb esetben nem a babának van szüksége az anya közelségére, hanem az anyának a gyerekére.

A babának CSAK szeretetre van szüksége, hogy egészséges lelkivilága legyen.

2012. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
80%

Azért egy anyai szerepet sem kell túlértékelni. Akkor minden gyerek aki anya nélkül nő fel mert meghalt szülésben, balesetben vagy bármiben azt kevésbé szerették?

Egy apa is szeretheti a gyerekét, nem szívesen lennék annak a párja aki azt gondolja, hogy a férje kevesebbet ér a gyereke szemében mint ő.

2012. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!