Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatás közben milyen...

Családfakutatás közben milyen érdekes, meglepő dolgokat találtatok az ősökről, amit addig nem tudtál?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

valami üknagyapa szerűségem 9 nyelven beszélt remekül. Végképp nem értem honnan örököltem ezt a semmire való agyat. :D


18/L

2013. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagymamám talált rá a háború útán arra, hogy kisnemesi családból származott, és még az ük szüleié volt egy faluval arrébb minden és volt egy kisebb kúriájuk is.

Neki is már 10 testvére volt, de az ö apjának is volt 8 tetvére. Ès mind az ükapja mind a nagyapja teljesen alkoholisták voltak. ìgy ö már óriási szegénységbe született.


Aztán a férjem családjában volt egy vicces történet.

Apósom édesanyja 16 éves volt mikor szülte apósomat. Nem igazán reklámozták ki volt az apa. Közben 18 volt nagymami mikor megismerkedett a férjével. Mikor elvette feleségül, apósomat is a nevére vette, majd született két lányuk.

Aztán megszületett sógorom és kb 10 éve mikor tini volt sógorom, nagyon érdeklödött ki is lehet az igazi nagypapaja. Elkezdte nyaggatni a nagymamát és apósomat is mire, fekeresték a férfit (ugyan abban a városban lakott). Na ekkor nagymama félt, hogy kiderül még egy titok, így inkább maga mondta meg. A második gyereke (aki már férjével való házasság után évekkel született) is ettöl a férfitöl volt, akitöl az apósom.

ìgy apósomnak hírtelen lett még egy édes testvére (habár elötte is édsenek szerették egymást), és nagypapinak egy mostoha lánya.

2013. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisiparos és földmíves családokból származónak tudtam magam, de az egyik ágon középnemesi rokonságra bukkantam. Családnevemmel viccelődtem párszor, s kiderült, valóban komoly kötődésem van az egykori Magyarország egyik vármegyéjéhez.
2013. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Wow, jó kis sztorik :)
2013. máj. 16. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem kiderült, hogy apai nagymamám üknagyapja (vagyis az én üküküknagyapám) Szeged polgármestere volt. :)
2013. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Bár a családfakutatást nem én csináltam, hanem egy rokonom, az derült ki, hogy a felmenőink között lengyel grófok is voltak.
2013. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!