Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt esetleg valaki, aki...

Van itt esetleg valaki, aki Arany János rokona/leszármazottja?

Figyelt kérdés
Kedvenc költőm, nagyon sokat jelentenek a versei, ahogy a "személye" is számomra.
2013. jún. 20. 15:05
1 2
 1/14 keksz9 válasza:
67%
Nehéz lesz olyant találni..
2013. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is egy egyik kedvencem. Éppen ezért nem a rokonait hajhászom, hanem a verseit és a balladáit olvasgatom. :)


Mivelhogy ő maga zseni volt, a rokonai símán lehetnek - és valószínűleg azok is, ha vannak még - totális átlagemberek, akiknek Arany János zsenije nem sokat jelent, csak az a hírnév, amiből meg lehet élni - nekik. :)

2013. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ebben is van igazság. :) (Attól még valamiért kíváncsi lennék a rokonaira, hátha hasonlítanak rá valamennyire jellemben.)

Szerintem is zseni volt.

2013. jún. 20. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
A ma élő és GYK-t olvasó lehetséges rokonok AJ dédunokáinak ükunokái. Szerinted mennyi maradt AJ véréből bennük?
2013. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem kihaltak, mint Petőfi?

[link] Legalábbis az utolsó mondatból én arra következtetek és tényleg nem találtam így a neten semmit arról, hogy fiának lett volna gyereke, meg a lányának a gyereke a Piroska fiatalon halt meg, nem csoda, ha annak se volt.

2013. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos igaz. :(


Viszont, lehetnek oldalági rokonai.

2013. jún. 20. 15:55
 7/14 A kérdező kommentje:
Direkt írtam úgy a kérdésben, hogy: "rokona/leszármazottja".
2013. jún. 20. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

5: Nem Piroska volt, hanem Juliska. És volt gyermeke: J. nem sokkal a gyerek születése után halt meg. Olvasd el Arany egyik gyönyörű versét: Leányomhoz (1865.dec. 13-19.) Arany Julianna 1965. dec. 28-án hunyt el. Arany János majdnem belehalt a bánatba.


Kérdező: a leszármazott a rokon, az oldalági rokon a te kérdésed szempontjából egymás szinonímái, max. jogász szemmel lehet kötözködni, hogy pontosan mire vagy kire gondolsz. :)

2013. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Bocs: 1865... :)
2013. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

"Nem Piroska volt, hanem Juliska. És volt gyermeke: J. nem sokkal a gyerek születése után halt meg."


Juliska a lánya Aranynak, akinek az egyetlen lánya - mivel a szülés után kb. fél évvel meghalt az anyuka - a Piroska, azaz Arany unokája. És a Piroska is fiatalon halt meg. Nem tudom mit nem értettél a válaszomon. Ott van, hogy a LÁNYÁNAK A GYEREKE A PIROSKA.

2013. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!