Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudom kideriteni...

Honnan tudom kideriteni komolyabb vizsgálatok nélkül hogy milyen származású vagyok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
megkérdezed anyád
2013. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

2 szülőd van, 4 nagyszülő, 8 nagyszülő, 16 dédszülő, 32 ükszülő, 64 szépszülő.

Ha átlag 25 év van a generációk között, akkor 150 évvel ezelőtt durván 64 ősöd élt.

300 évvel ezelőtt 4000. (Feltéve hogy távoli rokonok, unokatestvérek nem kötöttek egymással házasságot.)

Szerinted a 4000 ősöd közül mindenki ugyanolyan nemzetiségű volt? Akkor mi alapján döntöd el, hogy te honnan származol? Hogy az őseid zöme honnan származik?


Akkor maradjunk annyiban, hogy közép-Ázsiából, az Urál-Altáj környékéről származol.


De ha mégsem, akkor a legtávolabbi ősöd Ádám és Éva.

2013. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
42%
Ha jól ismered az antropológiát (márpedig én jól ismerem, a helsinkii egyetemen végeztem antropológus-történészként, igaz, jelenleg szakács vagypk) meg lehet állapítani arcvonásokból is. Ha leírnád hogy hogy nézel ki (arc, testalkat, hajszín stb.) Vagy ha küldenél egy képet rólad, megállapítom szívesen (a kép jóbb)
2013. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
#3, nem akarom elhinni, hogy egyetemet végeztél ezzel a helyesírással! Jobb is, ha a fakanálnál maradsz!
2013. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
60%
Utolsó előtti vagyok. Telefonról írtam, úgyhogy lehet, elütöttem párszor. (most is telóról irtam)
2013. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Villácska válasza:
93%
Nem lehet testalkatról megállapítani. Van izmos ázsiai és van sovány néger is.. Arcvonásokról még TALÁN
2013. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A testalkat is segíthet! (ha pontosabban fogalmazok)
2013. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

van egy rossz hírem..ne akard megtudni a származásod.


sokáig családfakutatással foglalkoztam, és amit ott tapasztaltam, az rémísztő volt. a sajátoméval is felhagytam, igaz, azt csak az 1700-as évekig tudtam visszakutatni..


azt tapasztaltam, hogy édesmindegy ki az ősöm.. a lényeg, hogy itt vagyok, és ez azt jelenti, hogy az első ismert australopitecus volt a nagypapám kb kétmillió évvel ezelőtt..hogy hogy élte túl a család azt a pár jégkorszakot, felmelegedést, ráadásul teszko sem volt, érthetetlen..


aztán a nagy tolongásban senki nem tudja, hogy ki segített be a lompossal a nagy-nagy-nagymutternál valamikor a tatár-török-labanc-orosz uralom alatt évszázadokkal ezelőtt...


teljesen mindegy.ma is az emberek jelentős részének nem az édesapja az apja...csak hiszi..(meg az apuka is) :-(


egyébként levéltárból óbudán. direkt e célból építették.

ott megtalálható a régi könyvek 99%-a...(filmen)

2013. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Én a lányaim születésekor vettem "babkönyvet", melynek az első két oldalán ott volt egy családfa, kitöltendő levelecskékkel. Ez indított el arra, hogy amíg él az édesanyám, a férjem édesanyja stb., addig kérdezzem meg őket ezekről az adatokról (vagyis a válaszokkal egyetértek, kérdezni élő rokonainkat, s végigfutni az ősökön).

A 2 szülő, 4 nagyszülő, 8 dédszülő... adatait összeszedve látni fogod a nemzetiségeket is. nagyon könnyű eljutni 200-300 évet, s a földrajzi egység is adott lesz. Ha zárt egységből származnak (pl. székelyföld, ahol nagyon erős volt az összetartás, vagy egy sváb falu, a szlovák felvidék), nagyon könnyű az etnaikai hovatartozást is vélelmezni. igenis van értelme ennek a családfa kutatásnak, mert felmutatja a gyökérzetet, (a gyökerek szövevényét) - ami ide juttatott, ahol éppen vagyok. Jó tudni. Még a keveredést is jó látni, hisz ennyi időtartam után eljut az ember oda, hogy "magyarnak, románnak, tótnak egy a vére", hihetelen sok nációra bukkan az ember.

S ha van székely, kun a családban, megmagyarázza pl. az "ázsiai gyomrot", vagyis hogy miért nem emészti meg a szervezet a nyers tejet.

Érdemes végigjárni ezt az utat, mert a gyermekednek már el tudod mesélni, milyen érdekes találkozások voltak generációkon át, míg éppen ő világrajött...

2013. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A Tengerész ***** válasza:
30%
Hát én meg utolsóval ellentétben azt mondom teljesen felesleges foglalkozni vele. Minek akarod tudni? Tegyük fel megtudod, hogy volt a felmenőid között huszita rablógyilkos, labanc generális, orosz harckocsizó és szlovák evangélikus pap is. Akkor most mi van? Annak a gyereknek az esete jut eszembe aki skinhead lett és buzgón zsidózott, mire az anyja megsúgta neki, hogy "te is az vagy fiam".
2013. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!