Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálatok segíthetnén...

Milyen vizsgálatok segíthetnének kideríteni a folyamatos fogyás okát?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni.. Hiába eszek, akkor is egyre kevesebbet mutat a mérleg.. Jelenleg 43.9 kg vagyok, ami nem éppen megfelelő, sőt elég rossz arány a 168 centis magasságomhoz.. Durván 10-15 kg között veszítettem a súlyomból, viszonylag elég rövid időn belül. Voltam már pajzsmirigy vizsgálaton is, de az rendben van, ahogy a laboros vizsgálatok is. Mostanában iszok ilyen tápszeres löttyöket is, mellette pedig eszem is normálisan, de mégis csak egyre lejjebb megy a súlyom. A tanácsokat előre is köszönöm!
2011. júl. 25. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
vérvétel! Cukorbetegségnek is lehet tünete a hirtelen fogyás!
2011. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Voltam már többször is vérvételen, de mindig rendben van. Én saját magamtól nem tudok már mit kitalálni, hogy mitől lehet, vagy hogyan lehetne kideríteni. :(
2011. júl. 25. 15:59
 3/15 anonim ***** válasza:
akkor meg pszichés eredetű, ha semmi testi oka nincs
2011. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na igen, jártam ilyesféle ,,orvosokhoz" is, de sok sikerük nem volt.. Én csak azt nem akarom elhinni, hogy hiába eszek, hiába iszom ezeket a löttyöket is, akkor sem megy feljebb semmit, sőt, egyre csak lejjebb..
2011. júl. 25. 16:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológián voltál már? Háziorvos ad beutalót. Esetleg onkológia a biztonság kedvéért...


Egyébként én is most fogytam 10 kilót egy hónap alatt. Egyszerűen ki voltam borulva és nem volt étvágyam. Hiába (gondoltam), hogy rendesen eszek, folyamatosan fogytam (mostmár megálltam a fogyásban). Szóval fel a fejjel. Főleg a nem fáj semmid :) Orvoshoz mindenképpen menj el azért...

2011. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sport? Természetesen csak azután, hogy a kizárták a testi bajokat...
2011. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Még csak nem is hallottam ilyenről. :) De majd megemlítem a háziorvosnak. Fájni nem fáj semmim. Dietetikusnál voltam már, de ott nagyrészt csak recepteket kaptam. (ételekét) De azokkal nem sokra mentem/megyek.. Igazából akármit eszek, egyszerűen mintha nem is történt volna étkezés, semmi nem látszik. A ,,poén" pedig az, hogy ha 1 nap már kevesebbet eszek, mint amúgy általában, akkor már megy is lefelé a mutató a mérlegen. Azt hittem, hogy lejjebb már nem fog menni, de csak én gondoltam így..

Örülök, hogy Neked sikerült, remélem, tudlak majd követni benne. :)

Köszi!

2011. júl. 25. 16:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyen más tüneted van? Nőknél társulhat ez menstruációs zavarokkal - hormonzavar is okozhat ilyesmit.


Előfordulhat, hogy nem szívódik fel a tápanyag megfelelően. Csecsemő tápszerek könnyebben felszívódnak pl., de ezt mind orvossal kell megbeszélni. Gasztroenterológus.

Nincs esetleg hasmenés, véres széklet? Vagy hasmenés és székrekedés válthatja egymást. Esetleg hányás. Az gasztroenterológia probléma jele.

2011. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sport? Biciklizni szoktam, meg sétálni. Testi bajok elvileg nincsenek, legalábbis eddig egy vizsgálat sem mutatott ki semmi rendellenességet.
2011. júl. 25. 16:41
 10/15 A kérdező kommentje:

Más tünetem nem igazán van. A menstruációm is rendben van, se kimaradás, se csúszás nincs benne.

Hasmenésem sincs, véres székletem se, hányás sem szokott előfordulni. Én gondoltam már a bélféregre is.. De ha jól tudom, annak is vannak azért némi jelei, és ilyeneket se vettem észre.

2011. júl. 25. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!