Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan kereshetném meg az...

Hogyan kereshetném meg az igazi szüleimet?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,örökbe fogadtak.Pár hónapos korom óta a nevelőszüleimmel élek.Megszeretném tudni ki a biológiai anyám de úgy,hogy a nevelőszüleimnek ne hozzam fel,egyenlőre.Nem tudunk róla semmit,azon kívül,hogy kb 16 évesen szült meg.Mi tévő legyek?Melyek az első lépések?
2013. aug. 5. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Első lépés:

-Beszélgetés a nevelőszülőkkel. Ha valakik akkor ők tudnak segíteni, hisz végül is ők voltak érdekeltek a témában.

Más lehetőséged nincs, mert 14 évesen neked semmilyen információt nem adhatnak ki, főleg ha zárt örökbe fogadás volt. (akkor még a nevelő szüleid sem tudják kik a biológiai szülők)

2013. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Légyszi azt írjátok le,hogy hogyan próbálkozzak,vagy,hogy mit kellenne megtegyek,hogy akármit is megtudjak,még ha a nevelőszüleimmel is,és ne azt amit ne tegyek.Azért köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 5. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt részletesen le van írva:

[link]

[link]

2013. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1, engedelmeddel ezt a hozzászólást majd gyakran másolom olyan kérdésekhez, ahol az abortuszra készülőkkel hisztiznek, hogy "add örökbe"...


Kérdező, az út pontosan az, amit a #4-es válaszadó linkelt, 14 éves korodtól jogod van ezeket az információkat kérni, de 14 és 18 éves korod között a gyámhivatal köteles megkérdezni erről az örökbefogadó szüleid véleményét is, mielőtt dönt, tehát mindenképp csak a tudtukkal működhet dolog.

Ha a gyámhivatal úgy dönt, hogy ezen infók kiadása nem ellentétes a te érdekeiddel, akkor megkeresik (levélben) az örökbe adó szüleidet, illetve ha csak az anya ismert, akkor csak az anyát. Neki joga van eldönteni, hogy kiadhatóak-e az ő adatai egy esetleges kapcsolatfelvételhez, vagy nem. Ha úgy dönt, hogy igen, akkor megkapod a nevét és címét. Ha úgy dönt, hogy nem, akkor a személyes adatait nem kaphatod meg, de akkor is megkapod név nélkül az egészségügyi adatait, ami akkor kell neked, ha orvosnál a családban előforduló betegségeket kérdezik, vagy hogy mijen bajokra van hajlamod, ehhez mindenképp jogod van.


Na, ez ennyi. Egyébként magam is hasonló módon (és hasonlóan 16 éves anyától:)) örökbe adott gyerek voltam, és érdekes módon engem soha egy percig sem érdekelt az örökbe adóm személye. De nem úgy, nem negatív indulattal, mint amit az #1-es ír, hanem egyszerűen tudomásul vettem, hogy ő anno így döntött, és kész, felé semmi harag, semmi negatív, semmi szemrehányó vagy számon kérő szándék. Úgy voltam vele, hogy mire tizenéves lettem, nyilván - remélhetőleg - neki is rendeződött valamilyen módon az élete, minek avatkozzak bele...

2013. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közben látom, hogy az eredeti #1-est szerencsére törölték, az első bekezdést a #4-ben ne vegye tehát figyelembe senki.
2013. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!