Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatom meg a pontos...

Honnan tudhatom meg a pontos adatokat?

Figyelt kérdés

A családomban sok tabu van. Elhallgatott születésnapok, halálozási napok, testvérnevek, halálokok stb. Rokonokat hiába kérdezek, nem hajlandóak válaszolni. A szüliem meghaltak, tetsvérem nincsen.


Van valami lehetőség, pl. halotti anyakönyv egyháznál vagy önkormányzatnál, ahol nagyon régre is vissza lehet keresni adatokat? Nagyanya-nagyapa-ükapa szinten? És ha igen, hol találhatom meg? Ahol meghaltak, ahol megszülettek, vagy valami központi országos nyílvántartóban?


Igazolni kell magam, hogy nekem kell? És kb, mennyibe kerül? Egyháznál érdemes keresgélni vagy azok még több pénzt kérnek (nincs sok pénzem)?


Köszönöm szépen a segítségeteket!



2013. aug. 9. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Amit te akarsz azt családfa kutatásnak nevezik, és bizony pénzbe kerül.
2013. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tévedsz.


Én azt akarom tudni, hogy nagyanyám-nagyapám mikor halt meg és mikor született. Ehhez elég az anyakönyvi hivatal vagy az egyházi anyakönyv. Nem érdekelnek családfák.


Persze, ha a magyarok is olyan precízek és pontosan volnának, mint a németek - akiktől lenne mit tanulni! -, akkor a sírkőre szépen feltennék a PONTOS halálozási és születési dátumot és nem lenne semmi gondom.

2013. aug. 9. 10:31
 3/5 anonim válasza:

Itt esetleg megtalálod őket.


[link]


No nem keresőszóra, hanem át kell lapozgatni az anyakönyveket. Ahhoz tudnod kéne a települést ahol éltek, haltak.


Ha nem találod, akkor a helyi plébánosnál csak megvan még az egyházi anyakönyv, keresztlevél stb.

2013. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én egy délután alatt megtaláltam a nagyapám dédszüleit is, igaz könnyű dolgom volt, mert nem másztak el nagyon a környékről és a települések sem voltak népesek, vagyis évi 10-30 halálozás és születést könnyebb átnyálazni mint egy városét.
2013. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És megkaptam az adatokat.
2013. aug. 11. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!