Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Báthory család kihalt?

A Báthory család kihalt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 12:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Valóban nem, mert Erzsébet gyermekei a Nádasdy nevet vitték tovább.
2013. nov. 10. 16:13
 12/22 anonim válasza:
61%
A Báthoriak nem haltak ki.Házasságon kívül született Báthoriak közül soknak él még valamilyen leszármazotja. Pédául a dédmamám az ecsedi Bátoriaknak a rokona így én is, és hídd el nem az én családom az egyetlen akinek valami köze van a Báthoriakhoz.
2014. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
67%
Nem, nem haltak ki élő bizonyíték vagyok rá :DD
2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Az én dédim vezetékneve is 'Ecsedi' es o meg volt bizonyosodva rola, hogy mi a Bathoryak leszarmazottjai vagyunk, hat nem tudom.. 🙂
2016. febr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 blanka2003 válasza:
38%
Sziasztok!Báthory Blanka Virág vagyok az élő példa bár nem tudom valami közünk a családomnak ami nagy köze van e a régi történelmi alakhoz Erzsébethez.:)
2016. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
73%
Nem haltunk ki :D Jó pár leszármazott van még szerte az országban.
2016. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 hangajulia25 válasza:
52%
az utolsó egyenes ági Báthory 2000-ben halt meg, Báthory Erzsébetnek hívták és az én dédnagyanyám volt. származását kutsabőr is igazolja.
2017. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 blanka2003 válasza:
26%
Helo mindenkinel a nevem Báthory Blanka.. Nagy a családunk de szerintem vitathato a kerdes de valos valasz nincs ra. Jah es ha jol tudom Erzsebet y nal irta a vezeteknevet szoval a Báthoriak ne is gondoljak hogy rokonuk Erzsébet..
2017. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Nagyanyam Bathory lany, es a testverenel meg megvan a kutyabor is ;)
2018. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%

Drágáim, a nagy történelmi családnak NINCS kutyabőre, annál sokkal komolyabb okiratuk volt, ma már csak a múzeumban lehet megtekinteni, ha egyáltalán...nem kell itt kamuzni, értem, hogy mindenki szeretne nemes lenni, még ha utáljátok is a mi fajtánkat, de az a helyzet, hogy az a Báthory család, akikre ti gondoltok, már régen nincs, a köznemesek között volt több család ilyen névvel, akiknek viszont közük nincs hozzájuk, idehoztam nektek a hiteles helyről az előneveket, hogy tudjátok, miről van szó.

Bujji, Somlói, Kecskeméthy, Szaniszlói, ezekkel az előnevekkel voltak (esetleg még vannak is) köznemesi családok ilyen vezetéknévvel, de ezek NEM főnemesek, és nem lesznek azok akkor se, ha kutyabőröket mutogattok. Üdvözlettel, egy valódi történelmi család leszármazottja, akit nagyon bosszant, hogy mindenki szidja a fajtánkat, mégis mindenki címerrel és nemesi címmel akar menőzni. Akire nem vonatkozik, ne vegye magára, köszönöm.

2018. dec. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!