Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Muráncsik név az Zsidó név?

Muráncsik név az Zsidó név?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik annak
2013. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is leírom, mint a többi zsidófóbiás embernek:


Nincs olyan, hogy zsidó név. Bárki bármilyen nevet viselhet, és közben bármilyen vallású lehet.


Egyébként nem. Sokkal - a csik végű nevek erősen valószínű, hogy szláv eredetet takarnak. Pl. oroszt. :)

2013. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Neked
2013. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok zsidófób, mégis tisztában vagyok vele, hogy vannak olyan családnevek, amik CSAK ÉS KIZÁRÓLAG zsidó eredetre, vagy zsidó ősökre utalnak. Ilyen a Kohn (Cohn, Coen, Cohen, Kohen, Kagan, stb.) és a Levi (Levy, Levin, Levine, stb.). Ezek zsidó papi nevek és csak rájuk jellemző. Aztán ilyen még a Rapaport, Sapiro, meg még akad néhány... a szláv, germán, latin, egyéb nevek megtévesztőek lehetnek, mert azt viselheti a többségi társadalomhoz tartozó is.


A Murancik nevet beírva a keresőbe szlovák emberkéket ad ki, de létezik lengyel Muracik is. a -cik annyit tesz, hogy valakinek a fia, mint a magyar GyőrFFY, vagy a délszláv JuriSIC.

2013. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

# 2/4!


Rosszul tudod. Vannak jellemző zsidó családnevek.

Ezek tények.


Ha te ezt "zsidófóbiának" nevezed, akkor rosszindulatú vagy, és neked van valamiféle fóbiád.


Az nem zavar, ha a tót nevet tótnak (Mrena), a szerb (Petrovics) nevet szerbnek, az orosz nevet orosznak (Puskin, Afanasi), a horvát nevet horvátnak (Lipics), a magyar nevet magyarnak (Kerekes, Szabó) nevezik meg?


Csak az zavar, ha a jellemzően zsidó nevet nevezik meg annak, ami (Kohn, Klein, Grünwald)?


Amúgy a Muráncsik nem zsidó név.


Lehet horvát és szerb is.

2013. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A Klein és a Grünwald elsősorban német eredetre utalnak, hiszen ezek már létező családnevek voltak a középkorban is, amikor még a zsidóknak nem voltak kételemű neveik. Hiába gyakori a zsidók között, ha a németek között is az, az arányokat pedig tudjuk! Nem okoskodni akartam, csak tényeket közlök. Egyébként a Kohn-nak van német etimológiája is, a Konrad rövidülése, erről is van anyag a neten. Üdv.
2013. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mustafa33 ***** válasza:

A szláv csik, czik, čik, čík... nem valakinek a fiát jelenti, hanem kicsinyítő képző äesetleg mint ilyen jelentheti a fiát valakinek mint pl. a kis Szabó gyerek - ez lenne a lengyel Stovczik azaz kis szabó. De ilyen a Ševčík - kis cipész, Murárčik (lengyel Murarzczik) - kis kőműves, Stolarczik (kis asztalos)...

A mai Muránčok (kis Murány) szlovák neve egy gömöri kisebb várnak - Sajóvár (castellum Sajou) Alsósajó falu mellet.

A Murančík név a Muranból keletkezett ennek köze lehet a múr (fal) szóhoz, a murín (néger) szóhoz, a Murány helynévhez, de lehet köze az ószláv mura ami mocsari fű, murava-hoz ami a mai lengyelbe is megvan mint füves rét.

Lehet a Murányi név szlovákosításának eredménye is (főleg a háborús Szlovák állam idején és utána szlovákosítottak főleg tanítók, állami hivatalnokok).

2013. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Az nem, ne aggódj :)



Én pedig Neuberger vagyok, szerintem ez és a kék-fehér Dávid-csillagos karkötőm a zsidós, nem pedig a Muráncsik xd

2013. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes, kimerítő válaszokat, kedvesek vagytok, hogy ilyen részletességgel leírtatok mindent. :)
2013. szept. 21. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:
mustafa33, értem, köszi! elnézést a kérdezőtől, nem akartam megtéveszteni senkit!
2013. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!