Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Mándli az zsidó vagy német...

Krimax kérdése:

A Mándli az zsidó vagy német származású név? Hallottam itt már, hogy elvileg Mantel vagy Mendel magyarosodása nem tudom.

Figyelt kérdés

#tudás #Viszont ha jól tudom zsidóknál így nem fordul elő #A Mandel német eredetű férfinév #jelentése: mandula. #Mantel : kabát szóval itt vannak ilyenek.
2013. márc. 20. 23:00
 1/4 A kérdező kommentje:
élnek magyarországon svábok, akiknek nagyobb része inkább osztrák-bajor számazású. a nagyobb városainkban az 1700-as évkben a polgárság felét német származásúak tették ki. sokan elmagyaorosdtak, sokan megtartották a német neveiket.nem tudom szerintetek?
2013. márc. 20. 23:08
 2/4 anonim ***** válasza:

"élnek magyarországon svábok, akiknek nagyobb része inkább osztrák-bajor számazású. a nagyobb városainkban az 1700-as években a polgárság felét német származásúak tették ki. sokan elmagyaorosdtak, sokan megtartották a német neveiket." << ezt konkrétan én írtam korábban egy másik posztban.


Mandl szerepel sváb telepes listában. Családfakutatással rövidre lehet zárni a történetet, minden benne van az anyakönyvekben... Viselheti német és ashkenázi zsidó is, de alapvetően dél-német eredetet feltételez (ahogy ez igaz a Mendel és a Mantel családnevekre is). Itt csak tippeket kaphatsz, a konkrét válasz benne lesz az ősök adatait tartalmazó anyakönyvekben.

2013. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
Inkább sváb mint zsidó. A Mándli az már torzított vagyis népies forma. Ha zsidó lenne, nem lenne torzítva a helyesírás be lenne tartva (jozefiánus német névként) , esetleg jiddis formában lenne.
2013. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a pöcsöm ez a kulcsszó, baszdmeg?
2023. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!