Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetek, ha ugyan olyan...

Mit tehetek, ha ugyan olyan élethelyzetekbe kerülök, folyton, mnit a szüleim? Ha ugyan azt élem meg, folyton, ugyan azt a hibát követem el? Miért?

Figyelt kérdés

Apám szülei tehetős fúriák voltak. Mindenkit elmartak Apu mellől, senki sem volt jó, őt zsarolták a szeretükkel és az örökséggel - vettek neki lakást, amiért cserébe uralták az életét. Apu sajnos felnőttként is gyenge maradt, egyedül volt, miközben volt 2 elhagyott családja, akik szerették de nem bírták az anyóst. Apu a magányba végül belebetegedett. Már nem él.

Erre én kibe zúgok bele? Egy fiúba, akinek a szülei ugyan, ilyenek, és a a barátom se tud kitörni a szülei uralmából.


2013. okt. 26. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Azt mondják a tanult pszichológus szakemberek,hogy a gyerekkori beidegződött mintákat követjük.Azt,amit láttunk a családban.ezért nagyon fontos,hogy a gyerekeinknek milyen példát mutatunk.Azt veszik át ugyanis.
2013. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig azt hittem ez csak alkoholista apára igaz. Ismerem ezt a tézist, de hogy tényleg ugyan abba a pocsolyába lépek....
2013. okt. 26. 17:44
 3/8 acelsziv ***** válasza:

Az ilyet aberrációs fertőzésnek hívják. Igen a gyerek olyan párt keres, ami hasonlít a megfelelő szülőhöz... De nem mindig - szerencsére.

És többnyire ugyanúgy is neveli a gyerekét, ahogyan őt nevelték.

2013. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A családi mintát át lehet törni. Habár nagyon nehéz munka. Nem csak alkoholfüggőknél, hanem kivétel nélkül mindenkinél így van. Csak sokan nem ismerik fel. Te kérdező felismerted tehát tehetsz is ellene.
2013. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudnátok linkelni olyan oldalt,ahol erről bővebben lehet olvasni?

Főleg a megoldás érdekelne.Köszönöm

2013. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne:)
2013. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon furán esett le, hogy mennyire minta az ellenkező nemű szülő a párválasztásban.

Apám szerencsére jó ember, így én ezzel jól jártam.

A férjem ránézésre egyáltalán nem hasonlít apámra, ezért se gondoltam, hogy lenne hasonlóság.


Egyszer a szüleimnél voltunk, fürdőben voltam, hallottam az ajtó előtt a férjemet anyámmal beszélgetni. Kikiabáltam, hogy "gyere be, kérdezni szeretnék valamit!" - aztán jól meglepődtem, hogy apám miért jött be.

Kiderült, hogy őt hallottam, a férjem kint volt a kertben, őt biztosan nem hallhattam. Teljesen ugyanaz a hangszín. A többi hasonlóság utána tűnt csak fel. Jó és rossz tulajdonságokban is.

Szétszórtság, áldozatkészség, önzetlenség, tökölés, szervezetlenség, figyelmesség. Még a beszédstílusuk is egyezik, ugyanúgy elkalandoznak mondat közepén és az őrületbe kergetnek, mikor a "Nemrég az történt velem, hogy..." után hosszú csend van, mire kérdezem, hogy "mii???", akkor gondolkodás, hogy mit akart mondani...

2013. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dani900 ***** válasza:
2013. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!