Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Páromat mindenki Pistának...

Páromat mindenki Pistának hívja, én viszont nem tudom így szólítani. Pistinek hívni pedig ciki lenne mivel már 44 éves. Hogyan szokhatnám meg, hogy Pistának becézzem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 17:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nem tudom, honnan jött ez a berögzülés, hogy az egyik név 30-asnak a másik 40 felett való...


nekem van olyan 40 feletti ismerősöm, akit Pityuka néven illetek...csak én és az édesanyám, de nekem máshogy nem is áll a számra..(azóta szólt, hogy nyugodtan szólíthatom így mert csak én hittem, hogy zavarja---14-es vagyok a belinkelt kérdésnél:))


de Ismerek olyat akit a felesége "Lacka" néven hív, pedig lassan 60 évesek...

a nagyapám 70 felett is "Leány"-nak nevezi a nagymamámat...

2013. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szólítsd Pistinek, ha elfogadja. Nem ciki az, hiszen a becézés nem korfüggő. Apámat Gyulának hívják, mégis szinte mindenki Gyuszinak szólítja, pedig 54 éves.
2013. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagybátyámat Istvánozza a felesége, ezért én is így szólítom, anyám Pityuzza, nagymamám Pityukázzta.
2013. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Te Atya Úr István!!!
2013. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hívd Istipistinek.
2013. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De szerintem a Pityu tök aranyos becenév.
2013. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyik regi baratom(mar sajnos nem tartjuk a kapcsolatot) Pistikėnek hivjak 35evesen is.igy ismeri mindenki..neki meg ciki vagy nem ciki ez a normalis.
2013. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Pisti sztem nem gyerekes. Egyik kedves családi barátunkat hívták így, hatvan múlt... (most már nem él sajnos). Én így hívnám.

Illetve másik idősebb ismerősömet Istvánozzák vagy Isuzzák. Azokat is szeretem. Nekem sem jönne a Pista a számra, olyan parasztos-öregbácsis érzete van nekem. Pityuról meg a Besenyő családfő jut eszembe, ahogy a Margit hívja :D.

2013. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!