Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudhatnám meg a dédszülők...

Hogy tudhatnám meg a dédszülők nevét? Szeretném a nagyapám Halotti Anyakönyvi Kivonatát felkutatni. Élő hozzátartozóm sincs akitől kérdezhetnék. Próbáltam kikérni a Halotti Kivonatot, ott szembesültem vele, nem abban a városban halt meg ahol élt.

Figyelt kérdés
Szívbeteg volt, és infarktusban halt meg. Valószínű elindultak vele -Egerből- mentővel.1953-volt akkor. Úgy tudom ,hogy ott állítják ki ahol meghalt, vagy ahol kiveszik az elhunytat a a mentőből. Ötlet?Sajnos a születési évét ismerem csak.A helyét nem.

2013. nov. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagyapád adatait nem tudod, vagy a dédszüleidét? Nem azonos a kettő.
2013. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szüleid anyakönyvi kivonatán szerepelnek a nagyszüleid.

Az ő anyakönyvi kivonatain pedig az ő szüleik, tehát a dédszüleid, és így tovább.


A halotti anyakönyvek, házassági anyakönyvek is segíthetnek, ha más nincs.


Az ükszüleid, úgy sejtem, kb. a 19. század végén születhettek. Az ő anyakönyvi kivonatukat, ha az önkormányzatnál nem tudják előkeríteni, akkor az egyházi levéltárakban, a megyei és országos levéltárakban kutakodj.


Nagyon nagy türelem kell hozzá, és főleg idő! :)


Sok szerencsét.

2013. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rosszul tippelsz.Az anyai nagyszüleim születtek a századfordulón.1901 és 1906.A dédszülők 1860-80-as évek közöttiek.A nagymamámmal nincs gond,az ő szüleit és testvéreit) már elég jól feltérképeztem-és ismertem is. Az Ő férje a kérdés.Nem tudom (csak az évet),hogy hol született,csak azt-hogy hol van eltemetve.A születési anyakönyv azért is necces-mert azon túl,hogy nem bizti jelenleg magyar területre esne.
2013. nov. 3. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a "tippelő". :)


Találtam egy izgalmas oldalt. Ki tudja, hátha segít valamiben, vagy azok, akik azt az oldalt látogatják, főleg az oldal gazdája biztos tud neked segítő ötleteket adni.


[link]

2013. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a másik link:


[link]

2013. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a törődést:-)!Át fogom tanulmányozni.Bemásolok én is egy linket: [link] A nagymamám testvéreiről-és szüleiről sok érdekes dolgot találtam itt.Talán nem tudta a nagyi,többen voltak testvérek mint amit átadott nekem.Úgy hozta a sors,hogy ő és anyám is késői gyerekek voltak.Így nagyok az emberöltős különbségek.Sajnos 9-11éves kislány voltam mikor mesélhetett még.Így nagyon nehéz előhívni a memóriámból:-(((Töredékére emlékszem.
2013. nov. 4. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!