Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezhetnék rá, vagy...

Hogyan kérdezhetnék rá, vagy eleve kapnék már rá választ?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Sose volt túl sok barátom, azt a keveset pedig nagyon becsültem mindig, és bármire képes lettem volna értük. Még most is így vagyok...

Két éve, mikor középsuliba kerültem, találtam két nagyon jó barátnőt hasonló érdeklődési körrel. És két évig minden rendben volt, nagyon jól éreztük magunkat együtt.

Azonban előző év végén, vagy valamikor a nyáron történt valami... csak az a helyzet, hogy semmiről nem tudok igazán. Év elején kihívtak az osztályból, és azt mondták, hogy: "hallottak valakitől valamit, amit állítólag róluk mondtam a hátuk mögött, és ez nagyon fájt nekik". Így se puszi, se pá, többé nem vagy a barátunk.

Még most is szarul vagyok, hogyha visszagondolok. Az a nagy helyzet, hogy én SOHA SENKIRŐL nem mondok SEMMIT A HÁTA MÖGÖTT! Véletlenül sem! Nincs elég barátom ahhoz, hogy kockáztassak ilyen marhaságot, amúgy is gyűlölöm a kétszínűséget.

Pár nappal később odamentem hozzájuk megkérdezni, ki mondott és mit. "Az én érdekemben nem akarják elmondani"... persze, mert így könnyebb. Csak gondolják el milyen helyzetbe hoztak emiatt...

Ha arról lenne szó, hogy dönteni kellett köztem és még valaki között, akkor ha elmondanák, akkor elfogadnám. Egyértelmű. Először magamra voltam dühös, hogy biztos csináltam valamit, de akárhányszor is végiggondolom, semmit az ég világon nem tettem. Valaki nagyon rossz szemmel nézte, hogy végre boldog voltam... Most már inkább szomorú vagyok ha visszagondolok, illetve néha dühös, de rájuk, és nem magamra. Én csak nyeltem és nyeltem amikor valami bántót mondtak, és annyi lehetőséget nem kaptam, hogy elmondjam akkor, hogy nem én voltam...

Van még esély, hogy kiderüljön ki volt? Mert azt tudom, hogy arra nincs, hogy ezt helyrehozzam. De megtudhatom még, ki volt? Jó lenne, így is nehezen bízom meg az emberekben, de ezek után hogyan tudnék? =(


2010. okt. 5. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kell semmit helyrehoznod.


A "barátnőid" vagy le akartak passzolni, mert jobb kettesben és ez jó ürügy volt, vagy tényleg mondott vki vmit, de milyen barátok, hogy egyből elhitték, anélkül, hogy megkérdeztek volna?


Nem mondjuk meg, a te érdekedben.. mekkora ferdítés már ez.

2010. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem jó barátok hogyha ennyi náluk az egész...veled meg se beszélik, nem bíznak meg benned. Ettől függetlenül szerintem(már csak magadért is) menj oda hozzájuk mond meg hogy te neked ez nagyon rossz helyzet nem is tudod miről van szó és hogy te sohase mondtál semmit a hátuk mögött. És azt is megmondhatnád hogy nagyon gyerekes amit csinálnak.(velem utoljára kb általános, 3. osztályban volt ilyen utoljára).

De tudom hogy nem jó rosszba lenni valakivel ezért szerintem békülj ki velük ha tudsz de jegyezd meg hogy nem olyan jó barátok mint aminek hitted őket.

2010. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, rájöttem hogy nem olyanok, mint gondoltam... csak attól félek, hogy elbőgöm magam előttük...
2010. okt. 5. 21:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Túl kell lépni rajtuk, ezek nem igazi barátok. Most még viszonylag kis csalódással tovább léphetsz, ne sajnáld egy pillanatig se.
2010. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Intelligens,okos,érzékeny lány vagy.Ne harcolj a barátokért,megtalálnak majd ők is maguktól,nagyon fiatal vagy még.Főleg ne bánj két ilyen nőt,mint ezek.Állj talpra,erős vagy,ne foglalkozz velük.Ha igazán érdekelte volna őket h mi a te álláspontod,leültetek volna megbeszélni.Vszinűleg csak ki akartak közösíteni és ez volt az ürügy.Nem méltók a barátságodra.
2010. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezzek nem barátok, ne foglalkoz velük...jellemtelenek. Te viszont egy értelmes lány lehetsz! Többit már leirták az elözö válaszadok, valoszinüleg utban voltál nekik, ugyanigy jártam én is, de mi már jócskán felnöttek voltunk. 30 éves férfi voltam
2010. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ők barátnőnek tekintettek?Ha az emlékeid szerint nem követtél el semmit,akkor csak le akartak koptatni.A barátnők egy ilyen miatt nem szakítanak,és az is furcsa hogy nem árulták el hogy mit,és kitől hallottak.Nem tudom miért váltál számukra kényelmetlenné,hogy ilyen ürüggyel megszabadultak tőled,de abban biztos lehetsz hogy nem igazi barátnők voltak.

Ez után a szemétségük után,természetesen ne foglalkozz velük,teljes kapcsolat megszakítás.

Naív vagy,de ez betudható a korodnak.

2010. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Állítólag az egyik legjobb barátjuk a suliból...

Tudom hogy naiv vagyok, és sajnos ragaszkodó is...

A kapcsolatot nem tudom teljesen megszakítani... megvan a maga fájó oka ennek is, egy harmadik ember miatt van, akinek nem akarok ezzel gondot okozni. Tud mindenről, de neki én is, és egyik volt bnőm is fontos barát, és nem akarok emiatt semmi bajt. Ezek után se kívánok igazából rosszat egyiknek sem.

2010. okt. 6. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!