Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Zsidó ősöm lenne a Friedmann?

Zsidó ősöm lenne a Friedmann?

Figyelt kérdés

az egyik ősszülőm (6. generációra fel) Friedmann volt. Ő maga római katolikus és minden felmenőm az, de néztem az unokatetsvéreit 1850 körül és ilyeneket vettek el, mint Stahl és König, szerintem tipikus zsidó nevek meg hát a Friedmann is necces.

Szerintetek?


2013. nov. 16. 15:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az anyakönyvek egyértelműen jelzik, hogy milyen származású a család. A település etnikai összetétele is jelzésértékű... innentől kezdve mi a probléma?! Itthon elég nagy képzavar van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Amennyiben dunai svábok az ősök, vissza tudsz kutatni II. József rendeletét megelőző időkbe, ami egyértelmű bizonyíték arra, hogy bizony VANNAK Weiss, Roth, Stahl, König, stb. családnevű keresztény és evangélikus németek. Márpedig az ő családneveiket nem II. Józseftől kapták, hanem az óhazából hozták... Frank, Bajor, Sváb, Hesseni, Tiroli, Sziléziai, Svájci és egyéb vidékekről...

2013. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
37%
Egy ideig nem csíptem a zsidókat.Aztán kiderült hogy kedvenc gitárosom is az.Marty Friedmann.Azóta rájöttem hogy nem is gáz zsidónak lenni.Nekem is van körülmetélt felmenőm.Csak későn tudtam meg. :)
2014. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!