Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehetséges hogy a körülmények...

Lehetséges hogy a körülmények miatt vagyok ilyen "kegyetlen"?

Figyelt kérdés
Rájöttem hogy senkire sem számithatok ha nekem van probléám, én hiába állok mások mellett. Én ha beteg vagyok, ha problémám van pénzügyeileg, vagy baártokkal, vagy fiukkal, vagy ha sirok bármi miatt... mellettem soha nem áll ki senki, egyszerüen mindig van valami ami fontosabb, ami nagyobb dolog mint az én bajom. Röviden, ha nekem van szükségem segitségre én levagyok tojva, de ha másnak, és én nem segitek én vagyok a kegyetlen. Most is egy dologra kértem meg a tesomat és nem segit pedig nem nagy dolog. Össze vesztem vele... és most ez miatt anyukám is elkezdett velem ordibálni, mindent a fejemhez vágott amit csak lehet..most kint sir a konyhában hogy én milyen kegyetlen vagyok. Nem tehetek rola.. régebben ha valaki sirt miattam megsajnáltam és megvigasztaltam, de eljutottam arra a szintre hogy nem érdekel. Lehetséges hogy ez miatt lettem ilyen kegyetlen? :( 19L
2013. dec. 24. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy igen, hiszen az ember besokall egy idő után. Olyan vagyok, mint te, kissé "lelkis", számomra fontos, hogy az emberek körülöttem jól érezzék magukat, és ezért mindent hajlandó vagyok megtenni.


Csak ugye telik-múlik az idő, az ember egyre többször tapasztalja azt, hogy vannak olyanok, akiktől sosem fogja visszakapni ezt, akik túl önzőek a viszonzáshoz, és ez nagyon kiábrándító, főleg ha a családról van szó.


18-19 éves koromra én is eljutottam odáig, hogy egyszerűen már nem érdekeltek tovább a család problémái, mindenki oldja meg a helyzetét úgy, ahogy akarja. DE!Ez nem azt jelenti, hogy mindenkiről le kell mondani, mert igenis léteznek olyan emberek (barátok, ismerősök, a párod), aki viszonozni fogja a jóságod, mert szeretne neked örömet okozni. Nem szabad megkeseredni, mert azzal csak a saját életed rontod el, ehelyett keresd azokat az embereket, akiktől te is visszakapod a törődést - hid el, sok ilyen van.


Én így tettem, és máig hálás vagyok a barátaimért.

2013. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy kegyetlen,ne aggódj :) Egyszerűen sajnos előfordul hogy az embernek összejön minden. Anyukád pedig nem gondolta komolyan.


19L

2013. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 20f nemrég jutottam el otthon arra hogy nem csinálom meg rögtön amit rámordítva 'kérnek', amúgy én épp ezért max havonta kérek valamit
2013. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben a cipőben járok én is.

Megértem a helyzetet maximálisan.

Azt nem tudom,hogy akkor mi van,ha nincsenek barátok és társ.Család meg nem is volt.

Én most itt tartok.

2013. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 20 éves koromra jutottam el erre a szintre és beleestem abba a hibába, hogy abszolút közönyös lettem minden iránt, egy pókerarc. Most próbálok rajta változtatni, hogy ez ne így legyen, mert vannak olyan emberek is, akik törődnek veled...csak azokkal nem érdemes foglalkozni, akik magasról tesznek rád, a többiekkel viszont érdemes.
2013. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehogy elhidd nekik. Az jó, hogy már az érzelmi zsarolásra is immunis vagy. Esetleg üzletet ajánlhatnál (segítesz, ha ők is segítenek), hátha akkor ők is észreveszik magukat.
2013. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!