Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy nélkülözésben és...

Attól, hogy nélkülözésben és rossz körülmények között éltetek gyermekként, még boldogok tudtatok lenni?

Figyelt kérdés
Elég a szeretet egy gyermek boldogságához, felelősségteljes gondolkodás-e úgy vállalni egy gyereket, hogy "majd lesz valahogy", mert legalább szeretet van?
2013. dec. 15. 18:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Idő sok mindent megszépít de minden normálisan gondolkozó felnőtt tudja hogy a szerettől nem lakik jól a gyerek és nem lesz meleg a lakásba.

.

2013. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tudtam a rossz körülmények ellenére boldog lenni gyerekkoromban.

Mindig fájt a szívem, hogy mi minden nem lehet az enyém, meg a mélységes szégyen ezek miatt is depresszióssá tett.

2013. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 gömbicica ***** válasza:
86%

ki mit vesz nélkülözésnek vagy rossz körülménynek.

nem volt központi fütésünk, csak két kályha

nem volt fürdőszoba csak lavór,

nem volt divatos ruhám, csak átlagos

nem mehettem el sok helyre, ahová szerettem volna(ma már megtehetem! és nem bánom igy utólag, hogy akkor nem volt lehetőségem.


szüleim elváltak, anyum utazott minden nap, aztán kétszer férjhez ment mindkét házasság befuccsolt(


De volt fedél a fejünk felett, volt ételünk, száámlával sose tartoztunk, volt kertünk, ahol termeltünk,

kert végében ólak állatokkkal

volt sok barátom


én azt hiszem ha szeretet van minden van. minden könyebb akkor.

persze azért ha tényleg a majd csak lesz valahogy a helyzeted, azért az nem tul biztató.


ha egyenlőre kisebbek az igényeid, akkor meg fogod tudni oldani.

Babát vársz már?

2013. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen, abszolút nem zavart, hogy volt olyan karácsony, amikor csak egy csúnya sapkát kaptam, nem az volt a lényeg.
2013. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
en nem akarok a gyerekemnek ilyent, inkabb kivarok!
2013. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem voltunk alapvetően nagyon szegények, mindig volt mit ennünk, sosem fáztunk, de bizony akadtak nehezebb időszakok, amiken csak a szeretet segített át minket. Emlékszem arra is, amikor az 5 forintosokat gyűjtöttük, kerestük a házban, hogy tudjunk venni egy kiló lisztet, de nem ez volt a mindennapos. Boldog gyerekkorom volt! Hálás vagyok a szüleimnek, hogy a nehéz időszakokat is csodálatossá varázsolták nekünk.
2013. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Mi sem nyomorúságban éltünk, de pl játékra meg ruhára nem nagyon volt pénze a szüleimnek. Viszont renkívül boldog gyerekkorom volt. Anyu kért ismerősöktől maradék anyagokat, abból varrt nekünk csodaszép ruhákat, apu meg a munkahelyéről hozott maradék fát és abból faragott nekünk játékokat. Imádtuk. Nagyon szívese emlékszem vissza, tényleg meseszép gyerekkorunk volt.
2013. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%

És az mikkor volt 50éve?

Mai munkahelyről milyen fát kérjen,mintha ingyen osztogatnák.

2013. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

én gyerekként soha nem vettem észre hogy másnak mije van, ami nekem nincs, tehát én nem éreztem nélkülözést. én örültem annak amit kapok, és nem hiányzott, amit nem. valahol én nem vágytam mobilra, meg ilyenek..

sőt emlékszem pl. életem első műkörme is anyagból kivágott alakzat volt, technokollal felragasztva és eszembe nem jutott ilyenre pénzt kérni, vagy sajnálni, hogy nem járok körmöshöz.

valahol szerintem én totál elvoltam a saját kis világomban.

2013. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó azért azt se felejtsük el, hogy mobil van kb. 10 éve. Szóval persze, hogy nem hiányzott ha senkinek sem volt. Én csak 25 éves vagyok de általános iskolába pl senkinek nem volt még, mert egyszerűen akkor még nem jöttek be Magyarországra.
2013. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!