Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kezdő "családfakutatóként"...

Kezdő "családfakutatóként" hogyan tudnám tovább feltérképezni a családfámat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most ráakadtam egy ősömre aki 1852-ben született egy felvidéki faluban.

Megtudtam,hogy hogy hívták a szüleit (Kollárik Mihály és Blaskó Anna),de azt nem tudom,hogy ők (a szülők)mikor és hol is születtek.

Itt az anyakönyv: [link]


[link]


Szóval hogyan tudnám meg,hogy a szülők hol és mikor születtek?



2014. márc. 2. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Az anyakönyveben a lakhelynél látod, hogy "Olaszi 379". Ez mai nevén Spišské Vlachy, vagyis Szepesolaszi.

Itt kell keresned először egy házassági anyakönyvet. Ha szerencséd van, azon fel lesz tüntetve, hogy hol éltek, és az életkoruk is. Ebből tudsz következtetni arra, hogy hol és mikor születtek.

Ha Szepesolasziban nincsenek, akkor el kell kezdened megnézni a környékbeli falvakat...

Sok sikert!

2014. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Az 1. válaszoló vagyok ismét.


Ennyit segítek még:


[link]


Ő valószínűleg a felmenőd testvére volt, tehát a szülők 1838 szeptembere előtt házasodtak...

2014. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Az 1. vagyok...megint... :)


Úgy tűnik, hogy nekem jó napom, neked pedig szerencséd van... :) Megkerestem a házassági anyakönyvüket:


[link]


Láthatod, hogy mindketten 22 évesek voltak. Azt viszont tudnod kell, hogy a papok nem mindig helyesen írták be, vagy azért, mert meg sem kérdezték az életkorukat, csak a "hasukra ütöttek", vagy mert a házasulandók mondtak be valótlan adatot. Szóval lehet, hogy helyes az életkor, de találkoztam olyan esettel is, hogy 8(!) év eltérés volt!


Sikeres kutatást!

2014. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Szuper vagy 1-2-3-as :)

Ezen felbuzdulva folytatom én is a családfám kutatását. Köszi Nektek!

2014. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a honlapcímeket. :)
2014. márc. 3. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Ha valamit nem tudsz, vagy találsz írj nyugodtan. Segítek, ha tudok... :)

2014. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké rendben.

Idáig csak az anyakönyveket néztem és úgy próbáltam a többi őst visszakutatni,de úgy látszik a házassági könyv által is előbbre juthatok.


Lenne még egy kérdésem.

Az fent említett Kollárik Mária férje (Tyndira József--néhol Tindira) 1845-ben született Szepesolasziban,de viszont ekkoriban az anyakönyveket magyarul írták (talán 1844től-1850ig) és az ezekben az években születettek anyakönyve nem szerepel Szepesolaszi adatbázisában.

Kerestem már mindenhol,még a környező települések anyakönyvei között is,de sehol se találom.

Írtam a budapesti levéltárnak hátha tudnak segíteni,de érdemlegesen nem tudtak segíteni.

2014. márc. 4. 09:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem és valóban hiányzik pár év. Sajnos, még nem került fel, vagy az is elképzelhető, hogy megsemmisült az idők folyamán.

Bár, arra is van esély, hogy nem sorban tették fel az anyakönyveket. Én találkoztam már olyan településsel, ahol visszafelé kellett lapozni, mert fordítva tették fel, de olyannal is, hogy teljes zűrzavar volt az évek között...

Átnézted mind a 700 oldalt egyébként?

Azt tudod mikor és hol halt meg?

2014. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mind a 700 oldalt nem olvastam végig.

Sajnos néhol össze-vissza vannak az anyakönyvek.


Én szerintem Diósgyőrben halt meg (ma Miskolc része),de azt nem tudom,hogy mikor.

Miskolci vagyok,de a levéltár vidéken van szóval,egyenlőre amíg nem jutok el a levéltárba,addig a neten keresgélek.


Egyébként régebben olvastam,hogy amikor a csehek 1918-ban elfoglalták Eperjest,akkor sok anyakönyvi kivonatot elégettek a katonák.

Remélem ami nekem kell arra ráakadok.

2014. márc. 4. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van még lehetőséged:

1. Elmész Budapestre az Országos Levéltárba, és kikeresed a mikrofilmeket.

2. Elmész a hozzád legközelebb eső Levéltárba és lekéreted Bp.-ről a mikrofilmeket. Ez fizetős!

3. Írsz a Szepesolaszi plébániára. Általában segítőkészek.

4. Ha tudod, hogy a felmenődnek hogy hívták a testvéreit (ha volt neki), akkor nyert ügyed van abban az esetben, ha nem abban az időszakban születtek, amelyik hiányzik a fam.s.-ről. Az ő anyakönyvükben megtalálhatod a szülők nevét.


Sajnos nagy a valószínűsége, hogy néhány anyakönyv megsemmisült, de én a helyedben nem adnám fel. Ettől sokkal nagyobb akadályokat is eléd kerülhetnek a kutatás alatt.

Kitartás!

2014. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!