Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatja meg valaki,...

Honnan tudhatja meg valaki, hogy az (akár kiterjedt) rokonságában ki őrzi a családi ereklyéket, értékeket, családi bibliákat?

Figyelt kérdés

Nagyapám hagyatékában megtaláltam egy 120 éves családi bibliát, amibe még az üknagyszüleim írtak a saját kezükkel. Találtam naplókat is, amik igazán meghatottak.

Anyai ágon is találtam családi bibliát.


Azon gondolkoztam, hogy az ilyen régi örökségek, családi bibliák, értékek kikhez kerülnek, ha kihal egy család vagy meghalnak az ősök?

Mert vannak olyan ágai a felmenőimnek, ahol senki nem tud semmiről, se fényképek, se nemesi címer, se bibliák.

Mit tehetnék ilyenkor ha engem érdekelnek? Hogyan kutathatom fel őket?


2014. márc. 22. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
A família utolsó tagja, mielőtt "lekapcsolja a villanyt" :) átadja a Levéltárnak.
2014. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

1-es vagyok:


1. Egyházi levéltárak

2.Országos és/vagy megyei levéltárak

2014. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Familysearch.org

Leveltar, helyi plebaniak.

2014. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
78%
Ha nincs olyan aki értékeli, akkor egyszerűn mint kacatot kidobják. A naplókat sok családban el szokták égetni az utódok, ne olvassa más. Sok nemesi levél a félelem áldozata lett a szociban. Azokat is elégették, nehogy megtalálják és meghurcolják miatta az "osztály ellenséget".
2014. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk férfiágon az elsőszülött férfi kapja és adja tovább, már kihalt egy ág ezért őrzi apukám, a helyedben átadnám a saját utódaimnak, vagy hiányukban egy másik ágnak (később).
2014. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!