Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Gyöngyösi, Krutilla, Kecskés...

Anabellamy kérdése:

A Gyöngyösi, Krutilla, Kecskés, Palócz vezetéknevekről tudnátok mondani valamit?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok.Minden hozzászólást szívesen fogadok.
2014. máj. 9. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne. Gyöngyösi Gyöngyös település nevéből képzett, Kecskés pedig kecskéket tartó embert jelent. A Palócz pedig a palóc néptől kölcsönözte nevét. Krutilla eredéről nem tudok.
2014. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. A papám azt mondta hogy a Krutilla német eredetű.Azt akarnám megtudni hogy zsidó vezetéknév-e mivel a zsidók német vezetékneveket vettek fel.
2014. máj. 9. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan fárasztó, mindig újra kezdeni. Nem, nem zsidó. Nincs ilyen, hogy zsidó név. Igaz, egy királyi döntés alapján német, illetve német hangzású neveket vettek fel, de annak több évszázada. Mindenféle náció keveredik a vérünkben. Google barátunk rengeteg Krutillát talál a világ minden pontján.

S ha egy Krutilla közben Kovácsra magyarosított, akkor a gyereke magyar? Hiszen magyar neve van.

2014. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
Tuti nem zsidó.
2014. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Palócz vagyok, a családfámon sokáig visszamutató nevek is CZ-vel vannak, nem tudom mire fel lett cz? De szerintem a Palócok egy része biztos nevet változtatott és az maradt vagy sejtésem sincs :)
2014. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régies írás, mint pl. az utcza, Czuczor stb.
2014. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!