Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nővérem fia az én kicsodám?...

Nővérem fia az én kicsodám? Unokatestvér? Nem az az unokatestvérem aki anyukám testvérének a gyereke?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Az előbb volt egy ugyanilyen kérdés!


UNOKAÖCSÉD és te pedig attól függően, hogy lóg-e valami a lábad között a nagybátyja vagy a nagynénje vagy!

2014. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem, dehogy. Te a nagyapja vagy, attól függetlenül, hogy mi a nemed. Az unakatestvéretek a nagyanyja lenne.
2014. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hányszor teszed még fel ezt a kérdést?

Édes istenem...

2014. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Unokaöcséd.

Ez a megnevezése. Tehát ennek nem unokatestvér, hanem unokaöcs vagy ha lány lenne, akkor unokahúg a hivatalos megnevezése.

És valóban két testvérnek a gyerekei egymásnak első unokatestvérei. Ott az unokatestvér a hivatalos megnevezése.

2014. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Szülőd testvérének gyereke = unokatestvér, akinek te is az unokatestvére vagy.

Testvéred gyereke = unokahúgod vagy unokaöcséd, akinek te a nagybátyja/nagynénje vagy.

2014. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Unokaöcs, amúgy kicsit hülyén van ez a magyarban, mert tényleg könnyű összetéveszteni az unokatestvérrel.
2014. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, most már mindent tudsz, de amikor én gyerek voltam, ezeket az alapdolgokat a szüleimtől kérdeztem meg!
2014. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!