Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Megbántottam a kis kedvencet...

Megbántottam a kis kedvencet és az egész családom utál. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap sürgölödtem a konyhában, föztem, és kitakaritottam hogy meglepetést csináljak mivel apum szülinapja volt. Leültünk ebédelni (ott volt anya, apu, tesom, tesom barátja és még néhány rokon ekiket elhivtam) és a nővérem elkezdte szidni az ebédet hogy ez sotlan, ez nem finom, ez igy nem jó, máskor fözzem tovább. Probáltam nem reagálni rá, hiszen nem akartam veszekedni. De amikor beszolt hogy ő bezzeg jobbat tudott volna(amikor egy lustaság soha nem csinál semmit itthon) felment bennem a pumpa és beszoltam neki hogy legalább ha enm zabálsz nem hizol el mégjobban.(mivel felszedett az utobbi honapokban 10 kilot) és most mindenki szerint én vagyok a sz*mét, alig szolnak hozzám, megkaptam a jo letolást hogy érzéketlen vagyok. Az nem baj hogy ha ő megbántott engem? Mindenki azzal jött hogy legalább tanulok a hibámbol és máshogy fözök, mivel a tesom csak segiteni akart. Az miota segitség hogy szid valamit folyamatosan? Mit tehetnék?:(

én 17 leszek tesom 19L


2014. jún. 26. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem haragudj, de jó nagy sza#rházi családod van. Sajnálom a történteket.
2014. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez egy tipikus testvérek közötti "kakaskodás" volt, a szülőknek se meg a családnak se kellett volna beleszólnia vagy igazságot osztani, hanem csak lecsitítaniuk kellett volna titeket. Szerintem ő se cselekedett helyesen meg te se, de ez nem akkora bűn, ilyen bármelyik családban előfordul. Békülj ki a tesóddal, akkor majd a család is megbékél.
2014. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Most egy ideig ne főzz. Ajánljad a testvéredet főzésre, hiszen ő jobban csinálja.
2014. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Értem a problémádat, sajnállak is. Gondolom mit érezhettél, mikor egész nap sütsz-főzöl, meglepetést akarsz, erre mindenki előtt lejárják a munkádat. Én akkor sem mondtam volna ezt, ha tényleg sótlan az étel, meg ugye sózni lehet.. A többieknek nem tűnt fel, hogy te készítettél mindent, és a nővéred mégis megbántott? Hidd el, minden csoda 3 napig tart, és minden rossz előbb-utóbb elmúlik. De a rokonok érvelése egy baromság. Én ha segíteni akarnék a tesómnak, nem az egész család előtt járom le a munkáját, hanem 4szemközt mondanám,hogy szerintem mit hogy kellene másként
2014. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Tegnap egész nap sürgölödtem a konyhában, föztem, és kitakaritottam"

"ott volt anya, apu, tesom, tesom barátja és még néhány rokon ekiket elhivtam"

"én 17 leszek"


Aham. Szóval azt akarod mondani, hogy te 16 évesen vendégséget szervezel, takarítasz, egymagad főzöl, ráadásul mindezt apukád szülinapjára, eközben anyukád nem csinált semmit? A történetnek minimum a fele hazugság, ezek után sajnálgasson téged az, aki nagyon unatkozik.

2014. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat remélem én is hogy nem sokáig fog ez tartani..:) igaz nem most vlt az elsö hogy neki adnak igazat..nálunk van az a h=lye szokás hogy az elsö szülött a szent :/

kedves kötekedö utolso..anyum hétvégén akart meglepetést szervezni apunak (megis lesz tartva) és dolgozott azért nem segitett.még valami amibe belekötnél?:)

2014. jún. 26. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom...de szerintem mindenki magából indul ki.

16 évesen nem volt olyan kaja, amit ne tudtam volna megcsinálni, és alap volt, hogy hétköznap nem egyszer vacsorát főztem a családnak, mert én értem haza legkorábban, mindenki estig dolgozott. Szóval én elhiszem. Bármilyen hihetetlen, nem mindenki olyan 16 évesen, mint sok fiatal...

2014. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

5-ös te teljesen retardált vagy! 17 évesen már miért ne tudná megcsinálni a főzést, takarítást, rokonok meghívását?


Kérdező: tojd le a tesódat! Viszont legközelebb ha bármire megkérnek, mondd meg, hogy nagyon sajnálod, szívesen megcsinálnád, mert te legalább szívből segítenél, de hát a kis kedvenc nővéred biztos jobban megcsinálná.

2014. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azzal volt gáz hogy a súlyával jöttél.Azt kellet volna inkább mondani hogy legközelebb megmutathatod te mit tudsz főzni vagy valami hasonló.azzal kellet volna visszavágni amivel ő csesztetett.
2014. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, a "kiskedvenc" a jelek szerint egy elkényeztetett önző kis bunkó (a szüleid nevelésének édes egy gyümölcse...), és azt kapta meg, amit annyira akart: egy verbális nyaklevest. Megérdemelte.


Legközelebb majd nem pofázik bele más ember dolgába, és főleg nem osztogat kéretlenül tanácsokat. Ha te sótlanul főzöl, akkor te úgy főzöl, ha pedig neki nem tetszik, akkor majd tesz a magáéba sót, vagy főz magának.


Nagyon jól tetted, hogy helyreraktad. Legközelebb a letehenezés heylett érdemesebb kirakni a konyhából és megmondnai neki, hogy törődjön amaga dolgával, és majd ha segítséget vagy tanácsot kérsz tőle, akkor megkeresed.


Emellett még azt javaslom, hogy eszedbe SE jusson bocsánatot kérni tőle (ő volt a durván sértő fél), és a családot is tessék szépen helyrerakni. Tündérke ide vagy oda: tessék szépen minden embernek a saját dolgával törődni, nem azzal, hogyan forgassanak egymás ellen két testvért.


(Anyádra figyelj, mert ő lesz itt az abszolút ludas ebben a gyűlölet-keltésben, én úgy látom.)

2014. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!