Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Megbántottam a kis kedvencet...

Megbántottam a kis kedvencet és az egész családom utál. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap sürgölödtem a konyhában, föztem, és kitakaritottam hogy meglepetést csináljak mivel apum szülinapja volt. Leültünk ebédelni (ott volt anya, apu, tesom, tesom barátja és még néhány rokon ekiket elhivtam) és a nővérem elkezdte szidni az ebédet hogy ez sotlan, ez nem finom, ez igy nem jó, máskor fözzem tovább. Probáltam nem reagálni rá, hiszen nem akartam veszekedni. De amikor beszolt hogy ő bezzeg jobbat tudott volna(amikor egy lustaság soha nem csinál semmit itthon) felment bennem a pumpa és beszoltam neki hogy legalább ha enm zabálsz nem hizol el mégjobban.(mivel felszedett az utobbi honapokban 10 kilot) és most mindenki szerint én vagyok a sz*mét, alig szolnak hozzám, megkaptam a jo letolást hogy érzéketlen vagyok. Az nem baj hogy ha ő megbántott engem? Mindenki azzal jött hogy legalább tanulok a hibámbol és máshogy fözök, mivel a tesom csak segiteni akart. Az miota segitség hogy szid valamit folyamatosan? Mit tehetnék?:(

én 17 leszek tesom 19L


2014. jún. 26. 14:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%

10-es voltam: ja és nincs olyan, hogy az első gyerek a szent. Ehelyett olyan van, hogy önző, pitiztető birtokló a szülő, aki állandóan rivalizálásban tartja a két gyereket egymással, AZÉRT, hogy mindketten a rivalizálást kELTŐ személy kegyeit keressék. Ez általában anyuka szokott lenni.


A nővéred nem szent, hanem egy buta, önző liba, aki még azt sem tudja, hogy a testvérével kellene jó viszonyban lennie, ahelyett, hogy egyenletes nyelvcsapásokkal akar az anyjának megfelelni (akinek nem lehet); mert egy jó testvér egy életen át elkísérhet, míg a szülő az emberi törvények szerint jóval hamarabb meghal.


Valamint a jó testvérkapcsolat az alapja a baráti és kollegális kapcsolatoknak.


Igyekezz a családodról minél előbb leválni, mert nagyon nem egészséges a gondolkodásuk és a mentalitásuk - és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

2014. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A 10-11-es válaszolónak igaza van, még a kicsit radikálisan is fogalmaz.


Nővéred a "felnőtt", igazán tudhatná, hogy sem otthon, sem idegenben nem illik az asztalnál az adott fogást minősíteni. Pláne úgy, hogy tudta, mennyit melóztál vele.

2014. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ismerős helyzet.

a szülők mindig annak a gyereknek a pártját fogják amelyik a kevésbé talpraesett, aki minden kis problémával sírva szalad hozzájuk.

válaszom: ne fektess ijenekbe ennyi munkát, és majd ha nekik kell megcsinálni megtudják hogy mennyi munka.

2014. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!