Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valaki csak családfakutatás során jön rá nem magyar származására?

Figyelt kérdés
Olvastam itt kérdéseket miszerint csak családfakutatás során jönnek rá az emberek, hogy nem teljesen magyarok. De kérdem én ez, hogyan lehetséges amikor a szlovákok is csak az 1700 as évek végétől kezdődően települtek be a mai határon belülre. Nagyjából a németek is ebben az időben. Ezek szerint olyan mértékű volt a magyarosítás, hogy még az adott személy dédszülője sem tud róla honnan érkezett? Nekem ez nem áll össze.
2014. aug. 4. 22:57
1 2
 1/17 zabmester ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ismerte a dédszülőket, sőt, még talán a nagyszülőket sem, vagy sosem került szóba a származás, amíg az idősebb felmenők éltek.
2014. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az elég valószínűtlen, hogy nem került szóba a származás, de továbbmegyek, azért sokan megélik a nagyszülőjüket és annak a szülője átadhatta volna gondolom én, de lehet csak én vagyok hülye.
2014. aug. 4. 23:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy csomó külföldi az őseim között,de csak a családfakutatás során tudtam meg.

Az üknagyanyám lengyel volt,de a dédnagyanyám erről semmit sem tudott.

Genetikailag nincsenek tiszta fajok Európában.


De kérdem én ez, hogyan lehetséges amikor a szlovákok is csak az 1700 as évek végétől kezdődően települtek be a mai határon belülre.

Nem igaz,mert a középkorban is sok nem magyar megtelepedett itt.

A tatárjárásban sok vért vesztett az ország ezért telepesekre volt szükség.

Alapból a magyarok Közép-Ázsiából származnak és idefele jövet keveredhettek sok néppel.


" Ezek szerint olyan mértékű volt a magyarosítás, hogy még az adott személy dédszülője sem tud róla honnan érkezett?"

Nem volt nagy mértékű mert Trianon bekövetkezett.

Jobbára az ipari városokba betelepült nem magyarok asszimilálódtak.

2014. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Az 1920-1960-as időszakban olyan erőszakos magyarosítás volt, hogy sokan még a saját gyerekük, unokájuk elől is eltitkolták származásukat.
2014. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én családfakutatás nélkül is tudom, hogy apai és anyai ágon is sok a nem magyar. Sőt!
2014. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak évszámokkal játszom, mert te is azt hozod elő.

Nézzük csak. Én 57-ben születtem. Szüleim 29-ben és 34-ben.

Anyai ág: 08/nem tudom, Apai ág 02/nem tudom.

Tehát még csak a nagyszülőknél tartok, s száz évnél messzebb járok. Négyből kettőnek tudom a születési dátumát.

Dédszülők: nem tudom/nem tudom, nem tudom/nem tudom, nem tudom/nem tudom, nem tudom/nem tudom

De még a nevüket sem. Szégyen? Lehet.

Apám a négy név felét tudja, anyám a másik négy névből egyet.

Születési dátumokat csak az én nagyszüleimig ismerik.

Következne 16 ember az 1800-as évek végéről, 32 az 1800-as évek második harmadából, 64 név kb. a szabadságharc idejéből, 128 felmenő a század elejéről.

Az 1700-as évek végén már 256, aztán 512, mire elérünk a kezdetekhez, már 1024 felmenő nacionáléját kellene ismerni.

2014. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elvi tévedésben vagy!

Béla (a IV-ik) a tatárjárás után telepített az országba németeket, jóval előbb, mint az 1700-as évek!

1100+egy kicsi évvel ezelőtt, amikor a magyarok betelepltek, nem lakatlan sziget volt az mai Magyarország területe!

.

Aki teljesen, keveredés nélküli magyarnak tartja magát, annak őse csak a honfoglaló lovas horda valamelyik alacsony származású tagjától származhat, hiszen a vezetőink (királyok, főurak) nagy többsége nem magyar származásúval kötötte össze életét, tehát leszármazottai sem lehetnek echte magyarok.

Egy írni-olvasni nem tudó lovas nomád népről feltételezni, hogy Anyakönyvet vezettek volna, enyhén szólva is hülyeség. (A sámánoknál is a "varázslás", nem az írni tudás volt a követelmény.)

.

Magyar az, aki magyarul él, magyarul álmodik és magyarnak vallja magát.

2014. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Dubitus! Ma a legtöbb német származású mo-i család (nevezzük sváboknak) teljesen tisztán le tudja vezetni, hogy az őseik az 1700-as években érkeztek Mo-ra, nem pedig IV. Béla korában. Ahogy az én őseim is (apai ágról). Tudom, hogy honnan és mikor érkeztek.

Kérdező! Az 1941-es népszámlálás és annak következményei után nem nagyon beszéltek még a sváb családokban sem a család származásáról. Továbbra is főként németül beszéltek otthon, de sokan magyarosították a nevüket már a '30-as években (munkavállalás miatt pl.). Így lehet hogy 2 nemzedék alatt "elfelejtődött" sok minden.

2014. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az 1700-as években élö ösök nem a dédszülök, hanem azok dédszülei.


Másodszor nagyon sokan még a nagyszülöket sem ismerik, a dédszülöket esetleg - de igen ritkán.


Ezen kivül a család a "névvonalat" tartja számon, az egyes feleségek neveit nem.


Ha belegondolsz, a nevedet egyetlen nagyszülötöl kapod, közben van még másik három, akinek a neve/származása nem igazán fordul elö.

Neked is van 32 ük-üknagyszülöd (az ükszülök szülei), de ebböl név szerint csak egyet (esetleg kettöt - a te anyád családi neve) ismersz.


Ezen kivül igen sok család nem ott él, ahonnan azösei származnak, hanem ide-oda köztöztek.


A példádnál maradva: ha az egyik férfi ösöd az inaskori vándorévek alatt vagy katonaként elkerült szlovákok/németek lakta területre, akkor nem kizárt, hogy onnan hozott feleséget. Viszont az unokák már csak annyir tudnak, hogy a nagymamát X néninek hívják, a vezetéknevét, vagy a születési helyét nem.


A nöi ágat a legtöbb esetben nem tartották számon, mivel akkoriban a nök nem számítottak ilyen tekintetben.

2014. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az Árpád-házi királyok is rengeteg külföldit telepítettek hazánkba.

[link]


[link]


[link]


[link] #mediaviewer/F%C3%A1jl:German-Hungarian_gravestone.JPG


A németek rengeteg várost alapítottak és később asszimilálódtak a magyarokba és szlovákokba.


Egyébként pedig sokan már egy nemzedék alatt asszimilálódtak a magyarságba és sok embert NEM IS ÉRDEKLI hogy milyen származású volt mondjuk a nagyapja/dédnagyapja,ezért nem adja tovább ezt az információt a leszármazottaknak.

[link]

2014. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!