Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szélsőjobbos egyedek miért...

A szélsőjobbos egyedek miért gondolják, hogy a Dávid keresztnév zsidó származásra vall?

Figyelt kérdés
Hát a vezetéknév mutatja meg a származást nem a keresztnév. Csak nagyon buták sajnos és ezt nem érik fel ésszel. Mindenki nem adhat ősmagyar nevet a gyerekének. Én is inkább külföldi nevet fogok, ha megadja a jó isten számomra, hogy lesz. A Dávid (David) nagyon elterjedt név Angliában, az Államokban, és Csehországban. Az ilyen szűk látókörű emberek miatt utáltam meg a szélsőjobbos eszméket is, pediglen magyar vagyok.
2014. szept. 11. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A Dávid héber eredetű.
2014. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, nem tudtad ezt, magadban tartani?
2014. szept. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mert hányingert kaptam. :S
2014. szept. 11. 14:16
 4/13 anonim ***** válasza:
és minket kellett lehánynod?!
2014. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak az olyan embereket akik buták vagyis szélsőjobbosok. Tudod akiknek büdös a lábuk és izzadtságszagúak. :D
2014. szept. 11. 14:22
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Hülyéket találsz Timbuktuban is.

Én is a jobboldal felé húzom, de mégsem kantalok rasszista baromságokat.

Amúgy valószínűleg a héber eredet miatt.

Nekem német csengesű vezetéknevem van, és egy nagymagyar szépen levezette nekem, hogyha nem vagyok német, akkor biztosan zsidó.

És még az sem tudta megingatni ezen hitében, hogy II. Ferdinánd király adott nemesi címet a családomnak, és le is vezethető egészen a jelen korig a családfám.

2014. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem ha a nemzeti érzelműeket túrbó magyarozzátok, nagy magyarozzátok akkor miért vagytok felháborodva ha anti magyar jelzőt kaptok cserébe. Szűk látókörre pedig van egy mondás miszerint más szemében a szálkát sajátjában a gerendát sem látják. Egyébként a Dávid tényleg héber eredetű név nem tudom mi bajod van az igazsággal? [link]
2014. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A Dávid keresztnév zsidó származású. Lásd: Dávid király, dávid-csillag stb.)


Ettől még Dávid nevű éppúgy lehet hottentotta, német, zsidó, angol, magyar vagy akárki, akit így hívnak a szülei.


A vezetéknév sem utal egyébként ma már semmire szinte, lévén, hogy a zsidó vallásban az anya után válnak "zsidóvá" a gyermekek, míg vezetéknevüket az apától kapják.


Mindemellett a mai "ősmagyar" nevek jelentős részét a reformkorban illetve a nyelvújításkor találták ki, esetleg irodalmiművekben keletkeztek. Ettől még szépek, a mieink, de túlmisztifikálni azért nem kell azt sem.

2014. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dávid zsidó név, azért gondolnak zsidónak.
2014. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban érdekel egy "szélsõjobbos véleménye", tessék:

A Dávid héber eredetü név, de nem feltétlenül vall zsidó származásra (mint ahogy a német eredetü vezetéknevek sem). Hagyományosan a református családokban volt divatos bibliai eredetü neveket adni, mint pl. Sára, Áron, Dániel, stb.

2014. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!