Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szélsőjobbos egyedek miért...

A szélsőjobbos egyedek miért gondolják, hogy a Dávid keresztnév zsidó származásra vall?

Figyelt kérdés
Hát a vezetéknév mutatja meg a származást nem a keresztnév. Csak nagyon buták sajnos és ezt nem érik fel ésszel. Mindenki nem adhat ősmagyar nevet a gyerekének. Én is inkább külföldi nevet fogok, ha megadja a jó isten számomra, hogy lesz. A Dávid (David) nagyon elterjedt név Angliában, az Államokban, és Csehországban. Az ilyen szűk látókörű emberek miatt utáltam meg a szélsőjobbos eszméket is, pediglen magyar vagyok.
2014. szept. 11. 14:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj , hogy mindenkit egy kalap ala veszel.Vannak az egeszseges lelkuletu haza szeretu emberek , akik valoban szelsojobb oldalon allnak de alapjaraton normalisak, es vannak akik szerint meg Jezus Krisztus is magyar volt es tulsagosan szelsoseges ertekeket kepviselnek. Szet kene valasztani a kettot, valamint nem figyelembe venni a mondanivalojukat, ha ez teged ennyire idegesit.
2014. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 vorarlberna ***** válasza:

Van egy lista zsidó nevekkel, nézd meg rajta van-é. Schindler írta. (ez C and H, még mielőtt kitör a frász)

Mert most sokkal jobb a Kováts Esmerelda, vagy a Lakatos Rámbó, Rézműves Vín Dízel, jó lehet, hogy az utolsó nem bejegyzett "magyar" név...Ne az eszméket utáld, hanem ne legyél pont agyú!

2014. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy azt gondolják. Aki a keresztnév által ítél az rettentően felületes. Az igaz, hogy sok zsidó Dávidnak "kereszteli" a gyerekét, de attól még egyáltalán nem biztos, hogy a viselője zsidó.

De ha az illetőt Goldenberger vagy éppen Schönfeld Dávidnak hívák akkor már lehet gondolkodni. :D

2015. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!