Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért képtelen bármit komolyan...

Miért képtelen bármit komolyan venni az életben? Talán mert régen mindent túl komolyan vett?

Figyelt kérdés

Szóval van a családunkban egy 20 éves lány. Mindig nagyon szorgalmas, jó tanuló volt, de olyannyira "könyvmoly" (nem rossz értelemben), hogy nem járt el soha sehová és a kérdés problémájából kiindulva, amikor tini volt, mindent de mindent komolyan vett: minden egyes dolgozatot a suliban, minden konfliktuson sokat agyalt és mindent a szívére vett, talán azért mert nem volt nagyon szocializált, zárkózott volt. Ekkor kb. 14-18 éves volt.


Ez a lány nagyon de nagyon kitartó, céltudatos volt, volt egy egyetem, ami az álma volt és fel is vették, mert sokat küzdött érte, pedig sokan nem láttak benne realitást. De most, hogy kiszabadult otthonról és kinyílt előtte úgymond a világ, semmit nem vesz komolyan. Szinte mindenből viccet csinál, amiből nem kellene meg amúgy nem poénos, ő abban is talál valamit. Az egyetemen is csúszott már, pedig meg tudta volna csinálni. Amúgy tényleg nagyon nehéz és sokan csúsznak, de hogy pont ő? Amikor megkérdeztem tőle, azt mondta, ha túl komolyan venné, beleőrülne az egész életébe...


Mitől változhatott meg ennyire? Nála pont fordítva lesz, ahogy idősödik ő úgy lesz egyre komolytalanabb?



2014. okt. 12. 11:14
 1/6 manó1235 ***** válasza:
Valószinűleg mivel tini korában nem élte ki magát.. igen ami egykor előny volt az most komoly hátrány lehet.
2014. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen rájött, hogy teljesen felesleges és értelmetlen mindent komolyan venni.
2014. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

talán mert másik városban van(vagy városba került...), kollégista, távol a szülőktől, szabályoktól, a környezete változtatja meg


ennyit a céltudatosságról, meg stb..

2014. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán,amikor vérkomolyan vett mindent, belül egyáltalán nem volt elégedett semmivel, és csak a tanulmányi eredménye volt az,amiben bizonyítani tudott.
2014. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
A fiatal nők többsége, amint kikerül otthonról elkezd állat módjára viselkedni. Az egyetemista lányoknál aljább nincs.
2014. okt. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt egy középiskolai osztálytársnőm, sajnos őt a szülei erősen korlátozták (főleg az apja, néha 1-1 pofon kíséretében :( ). Nagyon okos, szorgalmas lány volt, hihetetlenül szende, nem is sminkelte magát. Fújjogott cigire és alkoholra, bulikra. Szóval amikor elvégezte a középiskolát, elköltözött otthonról és teljesen elszabadult. Egyetemre, fősulira nem járt, pedig ha valakinek ment volna a tanulás... Még megérteném, hogy a munka miatt nem ment egyetemre, mert menekülni szeretett volna otthonról, ez teljesen tiszta. De a facebookon látom, hogy azóta sminkeli magát (ez nem lenne akkora baj, ha nem egy útszélinek maszkírozná magát), cicik kirakva, cigi a szájban.


Azt szeretném kihozni, hogy ez a szülők hibája, amíg a gyerek otthon van addig korlátozzák, nem mehetsz ide-nem mehetsz oda, hogy nézel ki-öltözz át. Aztán jön az egyetem, jó eséllyel új hely-új város, kiszabadulnak a szülők "markából", hirtelen jön a szabadságuk. NEM azt mondom, hogy minden lány ilyen, szó sincs róla !!! de szerintem azért elég gyakori.


Nem azt mondom, hogy az én szüleim tökéletesek voltak. Visszagondolva én nem engednék meg ennyi mindent a gyerekemnek. Ha valaki tudná az akkori életemet, azt mondaná, hogy biztos egy bulizós parti k***a vagyok. Szabadon engedtek gyakorlatilag mindent (de csak szinte, azért voltak nagyon minimális szabályok), de hasznomra vált, kitomboltam magamat, majd teljesen a saját lábamra álltam 20 évesen. Nem lettem se alkoholista, sem drogos attól, hogy a szüleim nem "zárdában" neveltek.


Remélhetőleg ezek a lányok - akiket a szülők ilyen szinten korlátoznak - is kitombolják magukat és utána rendes életet tudnak kezdeni.

2014. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!