Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek még mi az a...

Szerintetek még mi az a normális becézés, ahogy a szülők szólítják a már felnőtt gyereküket?

Figyelt kérdés
Most nem a név becézésére gondolok, hanem ilyen drágám, kincsem ... nemrég egyik barátnőmnek megsérült a lánya és meglátogattuk a kórházban, és fura volt egy kicsit, hogy úgy köszönt neki hogy szia "drágám".

2014. okt. 14. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez KIZÁRÓLAG az adott családra tartozik, ami OTT szokásos, az a normális.
2014. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Esetleg leírhatnátok, hogy ti hogy szólítjátok őket, csak hogy ez mennyire ritka..
2014. okt. 14. 21:21
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nálu k nem szokás, de szerintem elfogadott, enem Csibémnek hívnak:) vagy Kicsimnek..28 vagyok ;)


Ha nem gügyögnek ez bármeddig lehet elfogadott, igaz még a gügyögés is, ha nekik így jő

2014. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Az a normális, ami a címzettnek tetszik, és amit elfogad.
2014. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,en 32 ves vagyok de a mai napig ugy szolitanak a szuleim h "kislanyom".


Illetve ezt meg tetezik a nevem melle toldott kicsinyito -ka/ke kepzovel:-)))


Ezt mindenki elott mondjak, orvos, jogi ugyek,csalad,baratok,ferjem...."kislanyom, mar mondtuk,hogy..."


Imadom oket ugyhogy nem zavar de amugy eleg gaz:-)))Neha aanyu "kishusom-nak hiv",a Nagyi mindig "edes draga gyongyviragszalam" vagy "edes kis..(itt a nevem jon a nyomi kepzovel").A volt ferjem Bigyeszkenek hiv....jaaa meg a Nagyi meg azt is mondja,h "aranybogar viragszal":-))))))))


Most h ezt igy leirtam valamiert mar vilagos h miert nem sikerult meg felnonom:-))))

2014. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csaladja valogatja. En vagyok angyalkam,csillagom,kincsem,csibe,cica,edes kicsi kincsem. En nem tartom furnak. Szereti a gyereket.
2014. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kislányom az alap megszólítás a szüleim részéről pedig 32 éves vagyok. a nagyim is kislányomnak szólítja a lányát, azaz az anyukámat, aki már 56 éves. Én mindenesetre addig örülök, amíg itt van kzütünk az, aki kislányomnak szólít engem.

Egyébként a kislányomon kívül az apukám Nyuszkómnak, az anyukám meg Csibikémnak is szólít. Meg Lányocskámnak. Igen, nyilvános helyeken is, mások előtt is. És imádom! :)))

2014. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csibe és variációi. 28 vagyok, nem zavar. Igazából fel sem tűnik, mert mindig így hív, olyan, mintha a nevemet mondaná.
2014. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok, anya csillagomnak vagy babamnak, apa engem kisnyuszinak, anyat nagynyuszinak hivja:-). Bátyámat manonak. Szerintem teljesen normalis egy csaladon belul. Az emberek szeretetbol becezik egymast. Paromat sem hivom tul gyakran a rendes neven.. a drágám az egyik legenyhebb becezes a vilagon szerintem. Hallanatok minek hivom a par honapos babamat :-D..
2014. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Anya édesemnek, apu általában a nevemen, vagy a nevem becézi inkább :)
2014. okt. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!