Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az normális hogy amióta...

Az normális hogy amióta meghalt a mamám, nem félek semmitöl?

Figyelt kérdés

Mamám 2 éve halt meg, nagyon közel álltunk egymáshoz. Vele laktunk, mindent megbeszéltem vele. Barátaim szerint is igazi belevalo mami volt :) Nem hiszek a szellemekben, sem a többi természetfeletti dolokban (mondjuk bármi létezhet) mégis miota elhunyt ha sétálok az utcán nem félek attol hogy valaki megtámadhat, ha egymagam vagyok este itthon a házban, akkor sem félek, merek sötétben aludni( régebben mindig a tv-t felkapcsolva hagytam) egysszerüen nem félek semmitöl. Nem félek attol hogy bárki bánthat, vagy kirabolhat, mert tudom, érzem hogy ő fentröl figyel, és vigyáz rám. Ez normális dolog?

18L


2013. júl. 14. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen normális dolog, ne aggódj :)
2013. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem, ez messze nem normális dolog. Azt jelenti, hogy a gyász feldolgozásában valahol elakadtál.


Jó volna egy pszichológus, aki segíyteni tud neked, mielőtt valami baj történik, amire normál esetben számítanál és meg tudnád védeni magad - így viszont nem, mert a "nagymama" mindenható védelme tudatában sebezhetetlennek hiszed magad.

2013. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

hát most ezt mondod, de kíváncsi vagyok nem félnél-e ha megpróbálnának megerőszakolni vagy valami hasonló.. mert az oké hogy nem félsz a sötétben, meg az utcán egyedül, de ezek eléggé kis dolgok:)

18/f

2013. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
25%
nem félsz mert nincs mit vesztened mert tudod ha veled történne valami akkor nem kéne aggódnod amiatt hogy a szeretteiddel mi lesz.
2013. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Az normális,hogy triviális dolgoktól nem félsz, végül is felnőtt vagy. De ne alapozz arra,hogy valaki fentről néz és sérthetetlen vagy emiatt.
2013. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 Ezek nem kis dolgok. Eléggé meg tudják keseríteni az ember életét. Próbáld ki.
2013. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es voltam. Bárki is pontozott le, nagy szamár.


Kérdező: ha nem mégy el szakemberhez minél előbb, nem csak azt kockáztatod, hogy egy este megerőszakolnak, hanem azt is, hogy 10 év múlva megőrülsz - már ha addig megúszod élve. De ez a te dolgod.

2013. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem szerintem ez nem normális dolog

Nyilván,hogy a sötéttől nem kell félned mert felnőtt vagy, és az se baj ha nem félsz az utcán. De valahol ez nem normális

2013. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Normális. A csuda tudja, mi az igazság - a te pszichéd vagy az ő halhatatlan lelke "csinálja" ezt - mindenesetre valami olyat érzékelsz magadból, esetleg őbelőle, amit eddig nem. Pl. magadból azt, hogy van egy részed, aki nem fél... Mindenképpen pozitív, hogy elmúltak a félelmeid. Azért légy racionális abban, hogy mi a veszélyhelyzet, és mi nem az. Én amúgy azóta nem érzek klausztrofóbiát, amióta meghalt apukám, pedig korábban nagyon jellemző volt rám.
2014. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előbbi vagyok. Hogy majd megőrülsz, meg ezek... mindenki abban hisz, amiben akar, és az emberek többsége hisz is valamiben. Tehát az, ha valaki hisz a túlvilági létezésben, még nem egyenes út az őrülethez, simán beilleszthető az ún. normális mentális működésbe. Sőt, ha ilyen békés viszonyban vagy az elhunyttal, az csak jó neked - a gyász is gyorsabban elsimul. Nyilván ha megszállottjává válsz ennek a gondolatnak, az más. Meg ha hagyod magad kirabolni emiatt. :)
2014. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!