Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vezetéknév változtatásánál...

Vezetéknév változtatásánál (nem házasság útján) ugyanúgy meg fog maradni a születési nevem?

Figyelt kérdés

Tehát pl. a gyermekemnél mindig a születési nevemet fogják megadni? Holott én éppen azt változtatnám meg.

Mert ha ez valóban így van, akkor nem sok értelme van, hogy úton-útfélen emlékeztetnek rá, holott nem vagyok rá túl büszke.



2014. nov. 19. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
A születési neved egy fix állapotot tükröz, azt nem lehet megváltoztatni.
2014. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
A nevvaltoztatasnal uj anyakonyvi kivonatot kapsz. Amennyiben a gyereknel az anyja neve rovatba irandora vagy kivancsi, az a megvaltoztatott nev lesz, tehat az uj. Csak kulonleges eseteknel kerik a szuletesi nevet -pl vizum engedely, banki hitel, stb- olyankor az eredeti nevet kell megadni
2014. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Kettes, a gyereknél az anya születési nevét kérik, nem azt, hogy Kossuth Lajosné. Hanem azt, amilyen névvel anyakönyvezték akkor, amikor megszületett.
2014. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem házasság útján változtatod meg, akkor új születési anyakönyvi kivonatod lesz, az új neveddel. Tehát a születési névnél az új nevedet fogják kérni.
2014. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Harmaska!

Miutan a kerdezben azt irja "nem hazassag utjan" , igy nekem evidens, hogy nem Kossuth Lajosne lesz, hanem teszem azt Kossuth Lukrecia. De akkor pontositok. A gyermek anyjanak neve, az a kerdezonk hazassagkotes elotti, magyaran lanykori neve, ami az uj, megvaltoztatott nev lesz. Mar ha no nemu, a kerdezo.

2014. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Kiveve a kulonleges eseteket, mint ahogy irtam fentebb.
2014. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Igen, nőnemű vagyok.

Megnyugodtam, hogy akkor "el is felejthetem" a régi nevem. Ez felbecsülhetetlen dolog számomra.

A jelenlegi anyakönyvi kivonatot vinni kell-e? Csak mert sajnos nincs meg. Vajon enélkül is elkezdhetem az ügyintézést?

2014. nov. 19. 19:15
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Júliustól elektronikus anyakönyvezés van, nem kérik a papír alapú anyakönyvi kivonatot, hanem lekérdezik a központi anyakönyvi nyilvántartásból (az ország bármelyik anyakönyvi kivonatában) Most intéztük az esküvőt, nem kellett a papír alapú anyakönyvi kivonat, mint régebben.
2014. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Az okmányirodában ki kell kérni egy példányt (vagy másolatot) belőle, nem tudom ez mennyibe kerül, talán 1-2 ezer Ft. Kell ahhoz, hogy elkezdhesd az egész ügyintézést. Továbbá 10ezer Ft illetékbélyeg, és egy kérvényt kell írni, hogy miért akarod megváltoztatni. Aztán az ügyintézővel kitöltitek a nyomtatványt, majd 6 héten belül kapsz egy levelet, hogy elfogadták-e a kérelmet, ha igen akkor lesz benne egy névváltozási okirat, hogy Kiss Juliska helyett ezentúl Nagy Juliska vagy. Ha ez megvan, a levéllel együtt bemész az okmányirodába, ahol megint egy sor ügyintézés, 2000 Ft illetékbélyegért megkapod az új születési anyakönyvi kivonatot, amiben születési névnek az új neved szerepel. Utána elkezdheted lecserélni a személyit, lakcímkártyát és a többit. Én tavasszal végigcsináltam, az egyik keresztnevemtől szabadultam meg. Bonyolultnak tűnt az egész, és azt hittem sosem érek a végére, de megéri végigcsinálni.
2014. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Én májusban voltam, akkor még így mentek a dolgok ahogy leírtam.
2014. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!