Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nálatok is előfordult-e már...

Nálatok is előfordult-e már az, hogy az anyósotok házasság után pénzt kért, fogadt el a férjetektől havi rendszerességgel?

Figyelt kérdés

Külön élünk a szülőktől, külön háztartás, külön kassza.

Az anyós a másik gyerekével és annak párjával él együtt, mindegyikőjüknek van munkája, keresete.

Normális ez?? VAgy csak én érzem ezt, hogy ezt azért már nem lenne szabad csinálnia?


2013. febr. 12. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
külföldön bevett dolog az asszonytartás, akár akor is ha már kirepültek a gyerekek. De ha van gyerek akkor is van egy bizonyos összeg ami gyerektartáson felül asszonytartásként van megnevezve
2013. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, értem. De akkor ezt hogyan neveznék külföldön? Anyóstartás?:)
2013. febr. 12. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Az elsö szerintem nem erre a kérdésre akart volna válaszolni...


Szerintem ha a férjed AD NEKI és ö elfogadja, az rendben van - legfeljebb a férjeddel kellene tisztázni, ha neked nem tetszik.

Kérni viszont csak INDOKOLT esetben lenne elfogadható - hirtelen egy váratlan kiadás, stb, és nem renszeresen.

Persze azért nem ártana tudni, hogy nektek meg az anyósnak mennyi jövedelme van, mert ha nektek elég sok, neki meg kevés, akkor erkölcsileg elvárható, hogy a férjed az anyját támogassa, az ez a meg´lehetéseteket veszélyezteti, akkor legalább is alaposan át kellene beszélni.

2013. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én leszoktattam róla


minden hónapban volt valami ami miatt kellet neki 10-20-30000.-

de összeköltöztünk a párommal albérletbe van 3 gyerek ....

mikor legutoljára kért felhívtam és mondtam neki h nem megy és ne is kérjen többet

erre ő : de a páromnak olyan jó sok fizetése van....

erre én : felsoroltam mennyi a kiadásunk egy hónapban : albérlet, rezsi, hitel, bérletek, telefon, internet, a kocsi kiadásai, gyerekere, kaja, egyebek, stb....


majd h megértse elküldtem neki tételesen h mi mennyi és mi ketten mennyi pénzt kapunk

és közöltem vele h ha neki kell adni pénzt azt az unokájától veszi el


keresnek mind a ketten 2 személyes háztartás saját ház

(azt már nem vágtam a fejéhez h a saját hülyesége miatt kerültek abba a helyzetbe és h a párom miattuk vett fel hitelt amit ki kell fizetnie és tőlük soha egy kanyit nem fog látni pedig nekik adta a pénzt oda)


én nem érzetem normálisnak ezt ezért is zártam rövidre nagyon hamar

2013. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért? A saját anyjának ad pénzt. Te nem adnál a saját anyádnak, ha kérne?????
2013. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért, mire kell. Ha anyagilag meg vannak szorulva a szüleim, vagy a testvéreim, akkor természetes hogy adnék nekik, akár rendszeresen is, ha tehetem, hiszen erről szól egy család. Viszont azt is tudom, hogy az én családom ezzel sosem élne vissza. Ha megtennék, valószínűleg én is beszűntetném a feneketlen pénztárca szerepét, hiszen itt nem arról van szó, hogy kisnyugdíjasként havi 40 ezer forintból nem tud édesanyám megélni, avagy hogy a testvérem munkanélküli lett és két kicsi gyereknek nincs mit tenni pár hónapig az asztalra.

Ha tehetem, akkor is segíteni fogom a szüleimet nyugdíjas éveikben, ha amúgy nem szorulnak rá, én sokat kaptam tőlük, örülnék ha ennek egy kis szeletét visszaadhatnám.

2013. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem komolyan itt minden nap van egy kérdés, hogy az anyós miért nem támogat meg hasonlók, de ha az anyósnak kell akkor dögöljön meg inkább.
2013. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha dolgozna és úgy nem jönne ki a fizetéséből, akkor adnék. Ha viszont eltartatná magát mert b***ik dolgozni, akkor keressen melót.

A két testvérnek kell megbeszélni a dolgot és egyformán támogatni anyucit, ha kell. De nem csak a Te férjednek. De gondolom Te is adnál a saját anyukádnak, szóval keressetek megoldást!

2013. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5


az én Anyukám tudja hogyan kell beosztani a pénzt

rokkantként dolgozik nem keress sokat + járadék

22éve az, ez alatt 5 millát tett félre a nyugdíjas éveire

és minden évben elmegy 2 hétre görögbe vagy horvátországba

turkálóból öltözik és felnevelt 4 gyereket

álláspontja az h a gyereknek mindent amiben tud segít minket


ellenben az anyósom garnier krémeket, kozmetikumokat vesz magának anno kiváltott egy hitelkártyát plusz hitelt vett fel a házukra az apósom szintén amit nem a házra költöttek hanem másra felelőtlenül elszórták a pénzt ami akkor volt most meg nem tudnak spórolni és még a fiúkat is adósságba verték

mikor megemlítettem akkor azt mondta h úgyis övé lesz majd a ház ( ja ha addig össze nem omlik jelenleg is szinte semmi értéke sincsen)


te kinek adnál szívesebben ha kérne ????

2013. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi felújíttattuk az anyósék házát, de még csak annyit sem mondtak, hogy kösz!

Minden hónapban mi fizetjük nekik a full rezsit, plusz gyógyszerek, és még hébe hóba kérnek erre arra a férjemtől pénzt. Kicsit zizik is már, de ha nem fizetnénk már házuk se lenne.

Egyébként ők is mindig ezzel takaróznak, hogy úgyis a miénk lesz majd a ház. Hát, még jó, hogy nem a szomszéd kutyájára hagyják!! pff

2013. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!