Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Összevesztem a történelem...

Összevesztem a történelem tanárommal a Tóth vezetéknevem kapcsán. Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Vezetékneveink eredetével foglalkoztunk az óra egy részében. Ő váltig állította, hogy az őseim szlovákok lehettek. Hiába mondtam neki, hogy semmi közöm hozzájuk. Nagyon megharagudtam rá. Én magyarnak tartom magam és senki ne szlovákozzon le. A magyarok tótoknak nevezték a szlovákokat igen, de a Tóth mint vezetéknév magyar eredetű, vagy rosszul tudom?
2014. nov. 26. 23:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Igen, rosszul tudod. Mért ne lehettek volna szlovák őseid? Közös országban éltünk, valaki ide került, valaki oda, de mért kell ezen megsértődni? Attól, hogy most nincs hozzájuk semmi közöd, még az őseidnek lehetett. És mi bajod a szlovákokkal?
2014. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
45%
Kevesen tudják, hogy a Toth név nem Szlovák hanem Német eredetü. A Teut(on) szóból származik ami népet jelent. A honfoglaló Magyarok minden szomszédos népet a saját nevükön neveztek el kissebb-nagyobb magyar nyelvtani átalakítással. Észak Magyarországon a kapcsolat egy itt élő kelta-germán-teuton népcsoporttal alakult ki először akik Teut-nak hívták magukat. A szlovákokkal akik abban az időben jóval északabbra laktak jelentéktelen volt a kapcsolat, ahogy lassan délfelé keveredtek a Teut-tokkal úgy maradt rájuk a Teut-Tot-Toth nép név. A szlovákok is tisztában vannak azzal, hogy a Tot-Toth név nem szlovák eredetü, nacionalista szlovák történészek az 1900 körüli évek magyarellenes hisztériájában előjöttek egy új változattal a német Tot=halál-ból levezetve mint legyözöttek. Ezt már a mai modern szlovák történészek is elvetik, lásd Dusan Kovac munkáit.
2014. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%
De a tótok Szlovákia területén élnek/éltek.
2014. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
89%

Attól még nyolcszáz évvel ezelőtt lehetett egy szlovák felmenőd, akinek a nevét viseli a család. :) És akit magyarok neveztek el Tótnak, mert egy szót nem értettek abból, amit magyarázott nekik. Az biztos, hogy a th végződést már később kapta, a német műveltség idején, tehát valószínűleg, ha volt szlovák ősöd, akkor az tényleg nagyon régen volt.


Ugyanakkor azt tudnod kell, hogy a magyar nép genetikailag elképesztően kevert (pont ezért van benne nagyon sok potenciál). Tulajdonképpen nem létezik olyan ember, akiről bebizonyítható lenne, hogy kizárólag a honfoglaló magyarok voltak az ősei. (Akik már akkor is keveredtek számtalan népcsoporttal, többek között törökökkel.) Nekem például a családom egyik ága a Győrfy nemzetségtől ered, a másikon Horváth, sőt, a családnevem egy horvát eredetű név.


Záróakkordként annyit, hogy ha magyarnak tartod magad, akkor miért érdekel, hogy a töritanárod mit mond?

2014. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy a szó nem szlovák eredtű, de rájukk használták, tehát velószínűleg a felmenőd neve sem véletlenül lett ez.
2014. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%
Megnyugtatlak, hogy Magyarországon nem igazán van olyan ember, aki színmagyar ősökkel rendelkezik. A történelem folyamán rengeteg nép lakott itt, többször előfordult, hogy a magyarok voltak kisebbségben. Egyáltalán nem kizárt, hogy szlovák őseid is voltak. Vagy románok, vagy svábok, vagy szerbek, vagy törökök, vagy oroszok, vagy görögök, vagy csehek, vagy...
2014. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
15%

Egy tanár lehetne ennél sokkal normálisabb!


Ha a gyerek magyarnak tartja magát, nehogy már egy bugris tanár kérdőjelezze meg!


Ha az én gyerekem egy ilyen helyzettel hazajönne, akkor tuti lerántanám a tanár fejét. Persze képletesen. Elve nő vagyok, nem szeretem az erőszakot, magyar mániás sem vagyok, de ez azért kisit túl megy a határon!


Nme kellene bizonygatnia.

Talán a TÓth-ok lehet, mutatnak valami szlovák vért, lehet nem, de személyes vitába NE menjen bele egy tanár!!!!

2014. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
65%

Kikerestem a Tóth név eredetével kapcsolatban pár mondatot.

Ezt valaki régebben írta ide a GYK-ra egy hasonló Tóth kérdésnél.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..


Aki a német eredetet írta le, az is szépen kimásolta amit már régebben leírtak egy szintén Tóth kérdésnél

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. nov. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%

ma 00:14

Azért érdekes, hogy azon felháborodsz mert a történelem tanár a Tóth vezeték név eredetéről mesél, amiben elmondja, hogy a név eredete kapcsolható a szlovákokhoz mint Tótokhoz.

De azt természetesnek vennéd, hogy egy diák aki mondjuk a te gyereked neki áll vitatkozni, összeveszik az órán egy tanult felnőtt emberrel. Mondjuk mielőtt leharapnád képletesen a tanár fejét, nem ártana előbb a gyereket megnevelni, hogy minden vitának megvan a maga helye és ideje, meg ugye a tiszteletadás is fontos lenne..

Mellesleg a diáknak nem volt igaza. A neve igenis nagy eséllyel szlovák eredetű..

2014. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
A Tóth dédnagyapám kitüntetést kapott a keleti fronton. Ráadásul ő önként jelentkezett szolgálatra. Nekem ezért is jelent sokat a magyarságom.
2014. nov. 27. 00:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!